ASUS monitörde görüntüler bulanıklık gözüküyor

Yusuf.23

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 ay once monıtor ve sistem aldım 15 bin TL'ye ama YouTube'da 1080p bulanık, oyunlarda uzak yerler bulanık, ana ekran biraz bulanık delirecegim artık. O kadar hevesle bilgisayar aldım cıkan soruna bak. Allah için cözüm bulun.

İlk aldıgımdada bulanıktı gelişmiş sistem ayarlarından en iyi görünüme aldım düzeldi sonra Windows 11'e güncelledim begenmeyınce geri Windows 10'a cevirdim tekrar bulanık oldu en iyi görünüme alınca da düzelmiyor artık.

İçinde Windows 10 Pro var kendiliğinden 2 3 gün sonra ürün anahtarı aktif degil dedi YouTube'dan bakıp yaptım. Belki sorun budur ne olur ne olmaz.

Oyunlar: GTA 5, Minecraft, Rocket League, Hitman Absolution, PUBG (GameLoop) ve Zula.

Yine de test ederken dikkatli olun, Windows'taki scale ayarini degistiriseniz, uygulanmasi için, Windows hesabindan sign out yapmaniz gerekiyor, Windows sifresi isteyebilir.

AMD Control paneli de, karsilastirin diye atmistim. Bende de 6600XT var, 1080p HDMI portundan goruntu veriyor, herhangi bir bulanıklık yok bu ayarlarda.
knk dpden kaynaklı olabilirmi ben dp kablosu monitörun ıcınden cıktı

Kanka DP'den kaynaklı olabilir mi ben DP kablosu monitörun ıcınden cıktı.

DP kablosundan, portundan olsa, hep bulanık olurdu. En iyi gorunume alinca düzeldi demissiniz yukarıda. Bana Windows scale ayarlarindan gibi geldi de bakmak lazim detayli.

AMD kart ayarlını kullanmayı bilmiyorum. NVIDIA'dan anlıyorum.
GPU ölçekli bir durum olabilir. Her alanda bulanık görüntü görüyorum demişsin çünkü.
Ya da başka bir ekran kartı bul ve onunla bunu dene.

1080p ekran kaydı alıyorum 720p gibi gosteriyor monitör kaynaklı mıdır bu.

DP kablosundan, portundan olsa, hep bulanık olurdu. En iyi gorunume alinca düzeldi demissiniz yukarıda. Bana Windows scale ayarlarindan gibi geldi de bakmak lazim detayli.

Windows scale ayarından gelişmiş ölçeklendirme ayarından 125 yaptım ana ekrandaki bulanıklık biraz gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p ekran kaydı alıyorum 720p gibi gosteriyor monitör kaynaklı mıdır bu.

Windows scale ayarından gelişmiş ölçeklendirme ayareından 125 yaptım ana ekrandaki bulanıklık biraz giiti.

Önerilen scale ayari neymis, default kacmıs ona bakmak lazim iste. Bende 100 gozukuyor da size uymayabilir, deneye deneye bulmak lazim, 100 gibi.

Boyle bir ayar da varmis açabilirsin, oto bulanıklıgı düzeltmeye calisiyor uygulamalarin

1680337814684.png

Önerilen scale ayari neymis, default kacmıs ona bakmak lazim iste. Bende 175 gozukuyor da size uymayabilir, deneye deneye bulmak lazim, 100 gibi.

Önerilen scale ayari neymis, default kacmıs ona bakmak lazim iste. Bende 100 gozukuyor da size uymayabilir, deneye deneye bulmak lazim, 100 gibi.

Gelişmiş olceklendırme ayarından 125 yaptım YouTube'da aynı oyunlarda aynı ne yapacağım bilmiyorum. Verdigim para bosa gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı