ASUS monitörde görüntüler bulanıklık gözüküyor

Yusuf.23

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 ay once monıtor ve sistem aldım 15 bin TL'ye ama YouTube'da 1080p bulanık, oyunlarda uzak yerler bulanık, ana ekran biraz bulanık delirecegim artık. O kadar hevesle bilgisayar aldım cıkan soruna bak. Allah için cözüm bulun.

İlk aldıgımdada bulanıktı gelişmiş sistem ayarlarından en iyi görünüme aldım düzeldi sonra Windows 11'e güncelledim begenmeyınce geri Windows 10'a cevirdim tekrar bulanık oldu en iyi görünüme alınca da düzelmiyor artık.

İçinde Windows 10 Pro var kendiliğinden 2 3 gün sonra ürün anahtarı aktif degil dedi YouTube'dan bakıp yaptım. Belki sorun budur ne olur ne olmaz.

Oyunlar: GTA 5, Minecraft, Rocket League, Hitman Absolution, PUBG (GameLoop) ve Zula.

Sorun monitör değil. Sistem ya da Windows kaynaklı.
AMD tarafına çok hakim değilim. Daha önce düzelttiğini yaptığın bir ayar ile olduğunu söylemişsin. Demek oluyor ki Windows değişimi esnasında yazılımsal bir eksikliğin var ve görüntüyü etkiliyor.
AMD sürücülerinden çoğu kişi memnun kalmıyordu. Belki ekran kartına DDU yöntemi uygulanabilir.
En son aklıma temiz kurulum (format) geliyor.

AMD tarafına çok hakim değilim. Daha önce düzelttiğini yaptığın bir ayar ile olduğunu söylemişsin. Demek oluyor ki Windows değişimi esnasında yazılımsal bir eksikliğin var ve görüntüyü etkiliyor.
AMD sürücülerinden çoğu kişi memnun kalmıyordu. Belki ekran kartına DDU yöntemi uygulanabilir.
knk attım format gine aynı offff

ddu yöntemi nasıl olucak knk

Kanka attım format gine aynı offff

Farklı bir monitörü sisteminde deneme şansın var mı?

DDU yöntemi nasıl olacak kanka

Farklı bir monitörü sisteminde deneme şansın var mı?

yok knk keşke olsa
ddu ile sürücüyü bi kere kaldırmıştım sorun gene aynıydı gine bir deniyeyim

Yok kanka keşke olsa
DDU ile sürücüyü bir kere kaldırmıştım sorun gene aynıydı gine bir deniyeyim

AMD kart ayarlını kullanmayı bilmiyorum. NVIDIA'dan anlıyorum.
GPU ölçekli bir durum olabilir. Her alanda bulanık görüntü görüyorum demişsin çünkü.
Ya da başka bir ekran kartı bul ve onunla bunu dene.

Eski bir sistemin varsa yeni monitorune takip deneyebilirsin.
Oyunlarda Motion blur veya dept of field açıksa o da yapar diyecegim de oyun harici de yapiyor demissiniz.

Windowsda bu ayarlarla oynamak da yaptirabilir. Default- varsayilanda birakmak lazim

1680335846736.png

1680335944120.png

AMD Control panel tarafinda bu ayarlara da bakabilirsin test için. Scaling mode u Full panele alip deneyebilirsin. Benimki bu sekil bir sorun yok

Eski bir sistemin varsa yeni monitorune takip deneyebilirsin.
Oyunlarda Motion blur veya dept of field açıksa o da yapar diyecegim de oyun harici de yapiyor demissiniz.

Windowsda bu ayarlarla oynamak da yaptirabilir. Default- varsayilanda birakmak lazim

Eki Görüntüle 1722640

Eki Görüntüle 1722642

AMD Control panel tarafinda bu ayarlara da bakabilirsin test için. Scaling mode u Full panele alip deneyebilirsin. Benimki bu sekil bir sorun yok
knk attıgın ayarlarımı yapayım

Kanka attıgın ayarlarımı yapayım.

Yine de test ederken dikkatli olun, Windows'taki scale ayarini degistiriseniz, uygulanmasi için, Windows hesabindan sign out yapmaniz gerekiyor, Windows sifresi isteyebilir.

AMD Control paneli de, karsilastirin diye atmistim. Bende de 6600XT var, 1080p HDMI portundan goruntu veriyor, herhangi bir bulanıklık yok bu ayarlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı