Asus VS229HA Monitörün Üstündeki Jelatin

owen_1

Hectopat
Daha fazla  
Asus VS229HA adlı monitöre sahibim. Bu aldığım 2. Asus VS229HA. İkisinde de aynı şey vardı.

Bunu farkettiğim zaman oradaki yetkililerden birine sormuştum. Bunun jelatin olduğunu söylediler. Asus VS228NE modelinde yoktu oysa ki..

Monitörün üstüne bir jelatin yapıştırılmış ve bu jelatin ekranı kirli gibi gösteriyor.

Sorun: Bu jelatini çıkartamıyorum. Renklerin kirli kirli parlamasından sıkıldım. Ne yapmam lazım?

Jelatin olup olmadığını bilmiyorum aslında. Ekranın kenarından sökmeye çalıştım bir şey gelmedi elime.

Bazı IPS panel monitörlerin ekran üst kısmında jelatin gibi yapıştırma oluyor. Bunun jelatin değil panel koruyucusu olduğundan bahsediyorlardı. İyice araştırmadan çıkarmamakta fayda var yoksa yeni bir ekran almak zorunda kalabilirsin. Örnek olacaksa mx279h modelinin ekranında da var mat jelatin gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı