ASUS VY249HGE vs ASUS VP249QGR

Aeques

Hectopat
ASUS VY249HGE = 4000TL (GameGaraj)
ASUS VP249QGR = 4300TL (gaming.gen.tr)

Hangisini almalıyım? GameGaraj'da daha önce alışveriş yaptım, güvenilir diye düşünüyorum. VP249QGR modeli daha çok tercih edilmiş, sebebini bilmiyorum.

Daha kaliteli panele sahip. Ama fiyatı artmış. G2412 bakabilirsiniz.

Onunda fiyatı artmış, biraz fiyatların düşmesini ya da indirime girmesini bekleyin. Çok sık indirime giriyorlar.
İndirimleri nasıl takip edebilirim? Daha kaliteli panelin artıları ne oluyor, memnun değil misiniz monitörünüzden?

Sorduğunuz iki monitör de aynı monitörler. VY249HE hoparlörsüz olarak VP249QGR'nin yeni revize edilmiş hali. Özeti budur.
Tercih olarak eğer hoparlör lazım oluyorsa VP olanı tercih edin. İyi monitördür. Görüntü kalitesi olarak fark göremezsin.

Sorduğunuz iki monitör de aynı monitörler. VY249HE hoparlörsüz olarak VP249QGR'nin yeni revize edilmiş hali. Özeti budur.
Tercih olarak eğer hoparlör lazım oluyorsa VP olanı tercih edin. İyi monitördür. Görüntü kalitesi olarak fark göremezsin.
Ekstra olarak ASUS VY249QGR'da DP giriş bulunuyor ve ayaklıkları değişik sanırsam. DP için değer mi fiyat farkına sizce?

Ekstra olarak ASUS VY249QGR'da DP giriş bulunuyor ve ayaklıkları değişik sanırsam. DP için değer mi fiyat farkına sizce?

DP girişi önemli. DP ile G-Sync açılıyor.
VY'de bütçeden kısmak için gramaj düşürmüşler. İşin espirisi ama gerçek.
Bu yüzden VP tercihi ağır basıyor.

DP girişi önemli. DP ile G-Sync açılıyor.
VY'de bütçeden kısmak için gramaj düşürmüşler. İşin espirisi ama gerçek.
Bu yüzden VP tercihi ağır basıyor.

Peki LG'nin bu modelini mi yoksa VP'yi mi tercih etmeliyim sizce? İkisinde de DP girişi var. LG'de ölü piksel sorunu oluyormuş, ayrıca Trendyol'da iade süreci sorunlu sanırsam.

Peki LG'nin bu modelini mi yoksa VP'yi mi tercih etmeliyim sizce? İkisinde de DP girişi var. LG'de ölü piksel sorunu oluyormuş, ayrıca Trendyol'da iade süreci sorunlu sanırsam.

ASUS VP'den üstün model o fiyat bandında yok. Zaten biliyorum rakiplerini. Bilerek önermiyorum. Bütçe yükselirse alternatif bakarız. 👍

Geri
Yukarı