Çözüldü ASUS X42ur SSD nasıl takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HCI

Hectopat
Yer
Laboratuvar
Arkadaşlar ASUS X542ur model laptop kullanıcısıyım. Yeni bir SSD alacağım fakat nasıl takacağım hakkında hiçbir bilgim yok. Laptopun alt kısmında ortada bir kısım var oraya takılıyor olabilir mi? Ve SSD takınca HDD'yi kullanabilecek miyim?

Dosya Ekleri

• E473EE55-45AA-4C9C-9C4D-6C5731226AE4.jpeg
    E473EE55-45AA-4C9C-9C4D-6C5731226AE4.jpeg
    262,7 KB · Görüntüleme: 20
  • E29FAC3D-A60C-492B-85D5-BEFC5913EFF3.jpeg
    E29FAC3D-A60C-492B-85D5-BEFC5913EFF3.jpeg
    120,1 KB · Görüntüleme: 13
Çözüm
Dostum aynı model laptop'a sahibim. Ben işlemi uyguladım.
SSD iki şekilde takabilirsin. Ya düz SATA SSD alıp HDD yerine onu takarsın ya da M.2 SATA cinsinde bir SSD alıp boşta duran porta takarsın.
Porta ulaşmak için laptop'ı anakart tamamen görünecek şekilde sökmen lazım (klavye vb. dahil).
Sol alt kısımda bir port var. oraya takıp vidayla sabitleyebilirsin.
Video: 2.35 sonrası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Alacaksan HP S700 öneririm. Kullanıyorum, senelerdir sorun çıkmadı.
Not: Söktükten sonra vidaları tamamen kapatmazsan koruma şeklinde açılıyor. Güç tuşu vb. çalışmıyor haberin olsun. Prize takınca çalışır.
Dostum aynı model laptop'a sahibim. Ben işlemi uyguladım.
SSD iki şekilde takabilirsin. Ya düz SATA SSD alıp HDD yerine onu takarsın ya da M.2 SATA cinsinde bir SSD alıp boşta duran porta takarsın.
Porta ulaşmak için laptop'ı anakart tamamen görünecek şekilde sökmen lazım (klavye vb. dahil).
Sol alt kısımda bir port var. oraya takıp vidayla sabitleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Not: Söktükten sonra vidaları tamamen kapatmazsan koruma şeklinde açılıyor. Güç tuşu vb. çalışmıyor haberin olsun. Prize takınca çalışır.

Çözüm
Dostum aynı model laptopa sahibim. Ben işlemi uyguladım.
Porta ulaşmak için Laptop'ı anakart tamamen görünecek şekilde sökmen lazım (klavye vb. dahil).
Sol alt kısımda bir port var. Oraya takıp vidayla sabitleyebilirsin.

Teşekkürler hocam.

Geri
Yukarı