Asus X501A UEFI Sierra Kurulum Sorunu

alphera

Hectopat
Makaleler
1
Son verilen laptop sürümünü USB diske attım. Boot ederken 2 adet USB çıkıyor, UEFI olarak başlayanı seçtiğim zaman siyah ekranda kalıyor ve Clover Boot gelmiyor. Diğerini seçtiğimde Boot kurulum ekranı geliyor.

Ben Sierra sistemini UEFI Boot olarak nasıl kurabilirim. Daha önce Mavericks sistemini UEFI olarak kurabiliyordum. Sabit diski Mac izlencelerden uygun şekilde formatladım ama yine olmadı.

Asus x501A

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Kemal Bey

/EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içerisinde bulunan OsxAptioFixDrv yok onun yerine OsxAptioFixDrv2 var.
Ben yinede konuya baktım ve vermiş olduğunuz konuda OsxAptipFixDrv2 dosyasını bulamadım. Onun yerine OsxAptioFix2Drv-free2000.efi dosyasını görebildim.
Yine de Drv2 silip bu dosyayı ekledim ama yine kurulum ekranı gelmedi.
Adını Drv2 olarak değiştirdim fakat yine olmadı.

Mevcut orjinal usb de bulunan dosyalar bunlar.
/EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ içerisinde
  • FSInject-64.efi
  • HFSPlus.efi
  • OsxAptioFix2Drv-64.efi
  • OsxFatBinaryDrv-64.efi
Ayrıca /EFI/CLOVER içinde drivers-Off klasörü var ve burda da epeyce bir dosya mevcut.

Yardımlarınızı rica ederim.

Şuan elimde 2 adet kurulum usb var.
El capitan ile UEFI seçip Boot ekranına ulaşabiliyorum.
Ama Sierra ile malesef UEFI seçince Boot ekranı başlamıyor. Sadece siyah ekranda kalıyor.
Sorunu nasıl çözebilirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı