Çözüldü Sierra Kurulum Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fatih Kocaevli

Kilopat
Daha fazla  
Dün gece güncelleme yöntemiyle flash belleğe yüklediğim sierra sistemi bilgisayarın diskine yüklemek için epey bir uğraştım ama ne yaptıysam sağlıklı bir yükleme yapamadım.
Burada verilen lattop raw imajı indirip usb belleği hazılıyorum ama uefi olarak bootlayıp kurulum için seçeneği seçtiğimde sürekli makine restart yapıyor.
OsxAptioFix2Drv-64.efi dosyasını OsxAptioFixDrv-64.efi dosyasını değiştirdim tek tek denedim, olmadı 10.11.4 versiyonunda hazırladığım usb belleğin efi dosyalarını kullandım yinede hiçbir şekilde sierra için kurulum ekranına geçemedim.

Kurulu el capitan üzerinden yükseltme yaparken de illaki kullanmadığı bir disk bölümüne kurmak istiyor. Tam çözüme ulaşamadım.

Sistem bilgilerini paylaş.

Sistem bilgilerim aşağıdaki gibi.
  • İşlemci: i5-4210U
  • Bellek: 8GB PC3-12800 DDR3L SDRAM 1600 MHz
  • Dahili Grafik: Intel(R) HD Graphics 4400
  • Harici Grafik: GeForce 820M/PCIe/SSE2
  • Disk: Samsung SSD 840 EVO 500GB
  • Kablosuz: Intel® Dual Band Wireless-AC 3160
  • Kamera: Lenovo EasyCamera (720p)
  • Bluetooth® 4.0

Legacy olarak denedin mi? Yeniden başlatmadan önce ekranda bir hata gösteriyor mu?

Dün gece sabaha kadar hem legacy hemde uefi olarak defalarca farklı usb bellekler ile denedim.
Buradan indirdiğim 10.11.4 raw imajı ile hiçbir ek ayar yapmadan uefi olarak kuruluma başlayıp kuruyorum. Fakat 10.12 raw imajından hazırladığım usb belleklerle kurulum aşamasına başlaycakmış gibi oluyor ekranda yazılar hızlıca kayıyor ve sonra ekran kararıp restart yapıyor okadar.

EFI / CLOVER / KExts / Others içinden FakeSMC dışındaki kextleri yedeklerini aldıktan sonra silip dener misin?

Kext'leri silince kurulum ekranı geldi, şimdi kurmayı deniyorum başka hata ile karşılaşırsam tekrar belirteceğim.

@montezuma üstad. Kurulumda kullanıcı oturum bilgilerini gireceğim ekranda klavye çalışmadığı için daha ileriye gidemedim.

USB içine tekrar vodoo controller kur. Eğer olmaz ise Harici bir klavye ile bu ekrani aşmayı dene.

Usb içerisine RehabMan-Voodoo-2016-0616'ındaki kext dosyasını atınca kurulumu ilk boot adımından itibaren tekrar denedim ve sorunsuz yapabildim.
Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı