ASUS X515JF-BR024t laptop üniversite için yeterli midir?

kaplan42

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, geçtiğimiz günlerde ASUS markasının X515JF-BR024t modelli dizüstü bilgisayarını aldım. Intel i5 1035G1, 8 GB RAM ve MX130 2 GB harici ekran kartı var. Sizce bu bilgisayar üniversite ihtiyaçlarımı karşılar mı? (Arada da Valorant, LoL, CS:GO oynamak istiyorum sizce rahat oynatır mı?)

Merhabalar, geçtiğimiz günlerde ASUS markasının X515JF-BR024t modelli dizüstü bilgisayarını aldım. Intel i5 1035G1, 8 GB RAM ve MX130 2 GB harici ekran kartı var. Sizce bu bilgisayar üniversite ihtiyaçlarımı karşılar mı? (Arada da Valorant, LoL, CS:GO oynamak istiyorum sizce rahat oynatır mı?)

Oyunlarda Throothle yapacak gibi duruyor. İade hakkın var mı? @erengore birkaç işlemle throothle ı çözebiliyordu sanırım.

Oyunlarda throothle yapacak gibi duruyor. İade hakkın var mı? @erengore

Oynarsınız rahatlıkla. Oynayamazsanız konuya yazın.

Teşekkür ediyorum hocam, eğer oynayamazsa size yazma şansım varsa yazarım.
Oyunlarda Throothle yapacak gibi duruyor. İade hakkın var mı? @erengore birkaç işlemle throothle ı çözebiliyordu sanırım.
Throothle nedir hocam bilmiyorum da anlatabilir misiniz? Internette gaz kelebeği sonucu çıkıyor.

Teşekkür ediyorum hocam, eğer oynayamazsa size yazma şansım varsa yazarım.

Throothle nedir hocam bilmiyorum da anlatabilir misiniz? Internette gaz kelebeği sonucu çıkıyor.

75+ derecede g işlemcilerin 0, 8GHz'lere düşüp ekran kartını besleyememesi ve düşük FPS. Ancak enegore arkadaşımız throothle stop ile çözüyordu sanırım.

75+ derecede g işlemcilerin 0, 8GHz'lere düşüp ekran kartını besleyememesi ve düşük FPS. Ancak enegore arkadaşımız throothle stop ile çözüyordu sanırım.

Anladım hocam teşekkür ederim.
Oynarsınız rahatlıkla. Oynayamazsanız konuya yazın.

Hocam merhabalar. Laptop elime ulaştı ve League of Legends oyununda başlangıçta 100-140 FPS aralığında oynuyorum ama ara ara 40 FPS'e düşüyor ama sanki 40 değil de 10-15 gibi hissettiriyor. Nasıl halledebilirim bunu rica etsem yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Anladım hocam teşekkür ederim.

Hocam merhabalar. Laptop elime ulaştı ve League of Legends oyununda başlangıçta 100-140 FPS aralığında oynuyorum ama ara ara 40 FPS'e düşüyor ama sanki 40 değil de 10-15 gibi hissettiriyor. Nasıl halledebilirim bunu rica etsem yardımcı olur musunuz?
Şu yazılımı linkten indirin (9.4 sürümünü): ThrottleStop (9.4.2 Beta) Download
Ardından ana ekrandan şu tiki kaldırın.
1631206172544.png

Kaldırdıktan sonra Turn On butonuna ardından da Save'e basın. Sonrasında devamını anlatacağım. Bunu kapatınca ısınma artacağı için biraz da soğutmayı bilmeliyiz. Yardımcı olacağım şimdilik bunu yapın ve bunu yaptıktan sonra ben gelene kadar sisteminizi kapatmayın.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1161802
Kaldırdıktan sonra turn on butonuna ardından da Save'e basın. Sonrasında devamını anlatacağım. Bunu kapatınca ısınma artacağı için biraz da soğutmayı bilmeliyiz. Yardımcı olacağım şimdilik bunu yapın ve bunu yaptıktan sonra ben gelene kadar le.

Eki Görüntüle 1161802
Kaldırdıktan sonra turn on butonuna ardından da Save'e basın. Sonrasında devamını anlatacağım. Bunu kapatınca ısınma artacağı için biraz da soğutmayı bilmeliyiz. Yardımcı olacağım şimdilik bunu yapın ve bunu yaptıktan sonra ben gelene kadar sisteminizi kapatmayın.

Hocam sizinle anlık iletişim kurabileceğimiz bir yer var mıdır? Discord, TeamSpeak veya alpemix gibi bir şey.

Hocam sizinle anlık iletişim kurabileceğimiz bir yer var mıdır? Discord, TeamSpeak veya alpemix gibi bir şey.
Maalesef. Forumda Discord hesabımı pek sıklık ile vermiyorum. Aslında gayet basit bir şekilde açıkladığımı düşünüyorum ama. Nerede takıldınız?

Maalesef. Forumda Discord hesabımı pek sıklık ile vermiyorum. Aslında gayet basit bir şekilde açıkladığımı düşünüyorum ama. Nerede takıldınız?

Sonrası için demiştim, dediğinizi yaptım. Film izlerken arkada hiçbir şey açık değilken sıcaklık değerleri 60-70 aralığında.

Geri
Yukarı