Çözüldü ASUS X540UB-GO355T donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lexix

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar başlıkta da belirttiğim gibi ASUS X540UB-GO355T model laptopunu 1 yıl kadar önce sadece Office programları ve internette gezmek icin almıştım. Bir nevi iş bilgisayarı denilebilir. Laptop aşırı derecede yavaş ve 2 işi aynanda yapamıyor mesela Facebook'ta birine mesaj atarken web WhatsApp'tan başka bir mesaj atamıyorum.

Başka bir örnek daha vereyim PowerPoint açıkken YouTube'dan bir video izleyemiyorum. Ya donuyor ya da aşırı yavaşlıyor yeni bir bilgisayarın bu kadar yavaş olmasını anlamıyorum. Bazen de tek işi bile yapamıyor sadece Facebook'ta bile donup kaldığı oluyor.

Başlarda RAM yetersizliği oldugunu düsünüyordum ve 2 kere RAM yükseltmesi denedim fakat bilgisayar kabul etmedi (mavi ekran sıkıntıları vs.). Sonrasında RAM'i tamamen kullanmadığımı fark ettim 4 GB'de sonuna kadar dolmadığı halde bu kadar yavaş. HDD yerine SSD takmayı düşünüyorum ama gene aynı sıkıntılar devam eder mi deneme yanılma yolundan bıktım.

Sizce bu bilgisayarı nasıl düzeltebilirim? En azından donmasın yeter.
Screenshot_10.png

Son düzenleme:
Çözüm
Laptopa Crucial 8GB 2400mhz RAM'ini taktıktan sonra bilgisayardaki ani karartı problemi ve donma sorunu çözüldü. Benimle aynı problemi yaşayanlar RAM yükseltmesi yaparak sorunu çözebilir.
Ben de aynı sistem var çok kasıyor ve RAM eklettirmen iyi olur 12 GB kadar destekliyor ve de SSD takmalısın HDD'si hiç iyi değil görev yöneticisinden bakarsan devamlı%100disk görüceksindir SSD'ye geçmelisin.
SATA 3 destekliyor maks.
Aynen SSD önemli.
Chrome sekmesini açması kaç saniye sürüyor yüklenme dahil.

Geri
Yukarı