Laptop donma sorunu

legendnoobe

Hectopat
Yer
windows
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Laptopta eskiden hiçbir donma yoktu 2019'da aldım. Arada bir takılıyor anlık sesler zzzzz diye takılı kalıyor, 1 saniye sonra düzeliyor.

Ben size çözüm sunuyorum bunlardan birtanesi harddiski çıkarmaktı olmamış fakat size 2 tane daha çözüm verdim. Bir çözüme odaklanmamanız gerekiyor böyle durumlarda. Çıkıp yeni bir PC al diyebilirdim ama maddi olarak sizi zarara en az sokacak şekilde çözümler üretmeye çalışıyorum.

Ben size çözüm sunuyorum bunlardan birtanesi harddiski çıkarmaktı olmamış fakat size 2 tane daha çözüm verdim. Bir çözüme odaklanmamanız gerekiyor böyle durumlarda. Çıkıp yeni bir PC al diyebilirdim ama maddi olarak sizi zarara en az sokacak şekilde çözümler üretmeye çalışıyorum.

Başta donmuyordu ondan RAM eksikliğinden olduğunu düşünmüyorum.

Kabloyla bağlıyorum USB ile onu çıkartınca da oluyor sorun harddiskte değil.
i7 8.nesil 8 GB RAM NVIDIA MX110 ekran kartı 4 GB 256 SSD artı harici 1TB harddisk.
Donması normal değil SSD sağlık taramasında sorun yoksa işletim sisteminizde sıkıntı olabilir.
RAM konusuyla alakası olduğunu düşünmüyorum 4GB Ram 5400RPM HDD ile Windows 10 kullanıyorum donma yok.

Donması normal değil SSD sağlık taramasında sorun yoksa işletim sisteminizde sıkıntı olabilir.
RAM konusuyla alakası olduğunu düşünmüyorum 4 GB RAM 5400RPM HDD ile Windows 10 kullanıyorum donma yok.

Taramada sıkıntı yok işletim sistemi Insider ondan herhalde.

Dediğim gibi bazı harddisklerin default halde güç yönetimi ayarları biraz konservatif oluyor. Eğer bilgisayarınızda dönen harddisk var ise donmalar onun yüzünden olabilir.

Harici harddisk bu bilmiyorum son 1haftadır oluyor sorun onla alakalı olduğunu düşünmüyorum alırken yanında aldım markası western digital modeli Blue taşınabilir 1 TB.
çok fazla çihaz bağladığımdan olabilirmi laptop soğutucu usb çoklayıcı kulaklık fare klavye harddisk

Geri
Yukarı