ASUS X542UR hangi SSD türlerini destekler?

SiyahPassat

Kilopat
Makaleler
3
Aşağıda bırakacağım SSD'lerden almak istiyorum hafıza yetersiz geldiği için. Şu anda 128 GB SSD var ve yetersiz. Sisteme en fazla ne kadar disk takabileceğime nasıl bakabilirim?

Spoiler içine 2 adet SSD linki bıraktım. Hangileri takabilirim?

SATA disk yerine CS900'ü öneririm.

Son düzenleme:
Cihazda M.2 girişi mevcut değil. SATA SSD alabilirsin. Hikvision yerine CS900 veya 870 EVO almanı öneririm.

870 EVO pahalı genellikle.

Bu uygun mudur o zaman?

Bir de 2 tane alsam oluyor mu yoksa 1 girişi mi var?

870 EVO pahalı genellikle.

Bu uygun mudur o zaman?

Bir de 2 tane alsam oluyor mu yoksa 1 girişi mi var?

Evet uygundur. Bilgisayarında 1 adet SATA girişi olduğundan aldığın ssd yi takıp diğer ssd yi çıkarman gerekecek.Harici bir hard disk almanı öneririm 480GB yetmez ise.

Cihazda M.2 girişi mevcut değil. SATA SSD alabilirsin. Hikvision yerine CS900 veya 870 EVO almanı öneririm.
Emin misiniz? Hem resmi internet sitesi hem de aşağıdaki videoda M.2 girişi olduğu görülüyor. Youtube'daki arkadaş NVME PCIe Gen 3 SSD desteğinin olmadığından bahsediyor dolayısıyla SATA M.2 SSD alınması gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Emin misiniz? Hem resmi internet sitesi hem de aşağıdaki videoda M.2 girişi olduğu görülüyor. YouTube'daki arkadaş NVMe PCI-e gen 3 SSD desteğinin olmadığından bahsediyor dolayısıyla SATA M.2 SSD alınması gerekiyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim hatam hocam uyardığınız için teşekkür ederim. Videolarda dikkat etmemişim. @SiyahPassat hocam SATA SSD olarak CS900, NVMe olarak beğendiğin SSD'yi alabilirsin.

Benim hatam hocam uyardığınız için teşekkür ederim. Videolarda dikkat etmemişim. @SiyahPassat hocam SATA SSD olarak CS900, NVMe olarak beğendiğin SSD'yi alabilirsin.

Yani 2 adet disk takabiliyorum.

Bu ikisini alacağım o zaman uygundur değil mi? Ya da sadece M.2 olanı alsam sıkıntı çıkar mı?

Yani 2 adet disk takabiliyorum.

Bu ikisini alacağım o zaman uygundur değil mi? Ya da sadece M.2 olanı alsam sıkıntı çıkar mı?
sıkıntı çıkmaz. bütçeni arttırabiliyorsan 1tb nvme ssd alman daha mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı