ASUS X550EA ses cızırtılı geliyor

gLadio1

Decapat
Daha fazla  
ASUS X550EA laptopum var. Video, müzik vs. açınca ses rahatsız edici derecede cızırtılı geliyor. Driver güncellemeyi denedim fakat bilgisayarımın driverlarını bulamadım.

ASUS X550EA laptopum var. Video, müzik vs. açınca ses rahatsız edici derecede cızırtılı geliyor. Driver güncellemeyi denedim fakat bilgisayarımın driverlarını bulamadım.
Buyurun destek sayfası:
Buradaki bütün sürücüleri indirip kurun ve durumu gözlemleyin.
Uyarı: Bazı sürücüler Windows 10 için bulunmayabilir. Bu durumda Windows 8.1 sürücülerini indirebilirsiniz. Ayrıca destek sayfasında birden fazla marka için Wireless, Bluetooth ve TouchPad sürücüleri bulunabilir. Kendi aygıtlarınızı aygıt yöneticisinden kontrol ederek uygun sürücüyü indirmelisiniz.
Aşağıdaki bağlantıları kullanarak sürücüleri indirebilirsiniz.
Windows 10 64-bit Sürücüleri
ASUS Smart Gesture
ATK Package
Splendid
Windows 8.1 64-bit Sürücüleri
LAN (Realtek)
Wireless (Ralink)
Wireless (Qualcomm Atheros)
Wireless Radio Control
AMD Chipset Sürücüsü
Audio (Realtek)
Asus Smart Gesture
ATK Package
Bluetooth (Ralink)
Bluetooth (Qualcomm Atheros)
ASUS Live Update
ASUS Splendid Video Enhancement Technology
Instant On
ASUS USB Charger Plus
Power4Gear Hybrid Utility
Keyboard Device Filter Utility
Windows BIOS Flash Utility
BIOS
Version 304
2019/06/06 1.68 MBytes
BIOS 304
Optimize system performance
Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Buyurun destek sayfası:
Uyarı: Bazı sürücüler Windows 10 için bulunmayabilir. Bu durumda Windows 8.1 sürücülerini indirebilirsiniz. Ayrıca destek sayfasında birden fazla marka için Wireless, Bluetooth ve TouchPad sürücüleri bulunabilir. Kendi aygıtlarınızı aygıt yöneticisinden kontrol ederek uygun sürücüyü indirmelisiniz.
ASUS Smart Gesture
ATK Package
Splendid
LAN (Realtek)
Wireless (Ralink)
Wireless Radio Control
AMD Chipset Sürücüsü
Audio (Realtek)
Asus Smart Gesture
ATK Package
Bluetooth (Ralink)
ASUS Live Update
Instant On
ASUS USB Charger Plus
BIOS
Version 304
2019/06/06 1.68 MBytes
BIOS 304
Kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim. Sanırım işletim sistemim windows 10 olduğu için bulamadım. Birazdan windows 8.1 yükleyecektim zaten..
Buyurun destek sayfası:
ASUS Smart Gesture
ATK Package
Splendid
LAN (Realtek)
Wireless (Ralink)
Wireless Radio Control
AMD Chipset Sürücüsü
Audio (Realtek)
Asus Smart Gesture
ATK Package
Bluetooth (Ralink)
ASUS Live Update
Instant On
ASUS USB Charger Plus
BIOS
Version 304
2019/06/06 1.68 MBytes
BIOS 304
Kolay gelsin.
Windows 8.1 e geçtim. Ses sürücüsünü güncelledim. Cızırtıda azalma oldu fakat hala cızırtı var. Sorun tam olarak çözülebilmiş değil.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. Sanırım işletim sistemim windows 10 olduğu için bulamadım. Birazdan windows 8.1 yükleyecektim zaten..

Windows 8.1 e geçtim. Ses sürücüsünü güncelledim. Cızırtıda azalma oldu fakat hala cızırtı var. Sorun tam olarak çözülebilmiş değil.
Sosyal'e giremediğimden mesajınızı geç gördüm. Keşke Windows 8.1'e geçiş yapmasaydınız. Bu sürücülerin Windows 10 üzerinde de çalışması gerekirdi. Bu arada gelen cızırtı kulaklık ve hoparlör için aynı seviyede mi?

Sosyal'e giremediğimden mesajınızı geç gördüm. Keşke Windows 8.1'e geçiş yapmasaydınız. Bu sürücülerin Windows 10 üzerinde de çalışması gerekirdi. Bu arada gelen cızırtı kulaklık ve hoparlör için aynı seviyede mi?
Zaten geçecektim. Win 10 kaldırmıyor sistem. Evet kulaklık ile hoparlör cızırtı seviyesi aynı.

Zaten geçecektim. Win 10 kaldırmıyor sistem. Evet kulaklık ile hoparlör cızırtı seviyesi aynı.
Eğer sıkıntınız sadece ses değilse ve performans sorunlarınız varsa anakartta problem olabilir. Elime böyle bir makine geldi ve günün sonunda anakart sorunlu çıktı. Bu arada Windows 8.1 çalıştıran bir makine rahatlıkla Windows 10 da çalıştırabilir. Yeter ki SSD olsun. Makinenizde donanımsal bir problem olabilir. Siz yine de BIOS sıfırlamayı veya BIOS güncellemeyi deneyin. Bunlar sorununuzu çözmezse yetkili servisten destek almanızı öneririm.

Eğer sıkıntınız sadece ses değilse ve performans sorunlarınız varsa anakartta problem olabilir. Elime böyle bir makine geldi ve günün sonunda anakart sorunlu çıktı. Bu arada Windows 8.1 çalıştıran bir makine rahatlıkla Windows 10 da çalıştırabilir. Yeter ki SSD olsun. Makinenizde donanımsal bir problem olabilir. Siz yine de BIOS sıfırlamayı veya BIOS güncellemeyi deneyin. Bunlar sorununuzu çözmezse yetkili servisten destek almanızı öneririm.
Ssd yok ve işlemcim 1 ghz. Zaten sistem 8.1 kurulu geldi. Bios u güncelleyip tekrar bakacam.

Hocam bios nasıl güncelleniyor. Zip te sadece 1 tane dosya var. Ayrıca bluetooth markasını bulamadım.
Zip dosyasının içerisindeki dosyayı Fat32 olarak biçimlediğiniz belleğin içine atın. Sonra BIOS'a girerek BIOS Flash'lamayla ilgili bir ayar arayın. Tool menüsünde olabilir. İlgili menüye girdikten sonra USB belleğin içerisine attığınız dosyayı göstermeli ve gelen uyarıları kabul etmelisiniz.
Bluetooth'a gelince; cihazın donanım kimliklerini google'a aratarak marka ve modelini öğrenebilirsiniz.
Kolay gelsin.

Geri
Yukarı