Asus X550J batarya dolmama problemi

cagomago

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
AI Engineer
Merhaba arkadaşlar, Asus x550j kullanıyorum. Satın alalı 10 ay oldu yaklaşık 1 hafta önce batarya dolmamaya başladı, sağ alttaki batarya dolum simgesi fiş ve adaptör takılı iken sürekli %0'da kalıyor ve şarj edildiğini söylüyor sistem, adaptörü çıkardığımda bilgisayar direkt olarak kapanıyor.
Batarya 1 hafta öncesine kadar canavar gibiydi, şimdiye kadar hiçbir sorun çıkarmadı bu sorun bir anda çıktı. Garantiye göndermek gibi bir seçenek var ama sürekli kullandığım için gönderemem, yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

HWmonitorde batarya ile ilgili kısımda ne yazıyor. Görseli atar mısın?

Sonrasında şunu da denersin:

Makinayı kapat.
Fişi çek.
Pili çıkart. (Pilden kastım batarya)
Fişi tak.
Makinayı aç.
Device managerdan battery (pil) altındaki tüm microsoftlu girişleri kaldır. (korkma sistem açılırken otomatik yükleniyor)
Makinayı kapat.
Fişi çıkart.
Pili tak.
Fişi tak.
Makinayı çalıştır.

Dosya Ekleri

• tech.PNG
    tech.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 257
OK.

Kapasitesinin %41'i gitmiş bataryanın. Ama sen geriye kalanı da kullanamıyorum diyorsun çünkü %0'da.
Batarya ya şarj hiç olmuyor ya da aşırı yavaş oluyor, kullanmadığın zaman şarjda bırakırsan onu anlarsın.

Yukarıdaki diğer deneme de işe yaramadı diyorsan; garanti kapsamına giriyorsa batarya, bekletme.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı