Asus X550JK Isınma Olmadan Kapandı

JaroxJamaica

Megapat
Makaleler
12
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
@YKTYN, Az önce makinam kendini tekrar kapattı ama kesinlikle ısınmadan dolayı değil. En fazla 60 dereceydi sıcaklığı. Bunun nedeni ne olabilir acaba?

HDD kaynaklı olsa mavi ekran verir yada donardı diye düşündüğüm için yapmadım hocam. Fakat şimdi düşündümde kapanmalar genellikle geçiş esnasında oluyor. Mesela Alt+Tab yapıyorum, World of Tanks'dan Mozillaya geçmek için PAT kapanıyor. Sonra savaşta öldüğüm zaman "back to garage" diyorum PAT kapanıyor. Sanırım HDD kaynaklı olabilir. Ben bir HD Tune ile test edeyim. İyi aklıma getirdiniz, teşekkür ederim.

Hayır yapmadım. Zaten içerisinde Gtx 850M var. Gpu_Load, %99'a geldiği zaman 4 gb bellek bile kullanamıyor işlemci. Şuan HD Tune ile teste devam ediyorum. %20 de diyebilirim sanırım.

Bölüm yüklenirken, video izlerken ve hatta şuan bu yazıları yazarken bile HDD'nin içerisinden rahatsız edecek seviyede cızırtı geliyor. Ekran kartındaki CW sesini andıran bir ses. Bende 250 gb'lik bir Samsung Evo almayı düşünüyorum.

Hocam, HDD'nin sağlığı benden iyi sanırım.
1.png

HDD'de BS olmamasına rağmen bilgisayarın aniden kapanmasına sebep olacak bir durum oluşturabilir mi? Yani hiç bir donanımım ısınmıyor kesinlikle. Risk alıp bir HDD değişikliği yapsam mı acaba?

HDD sağlam gözüküyor, health kısmında da sorun değil mi ? Memtest deneyebilirsin. HDD şu an değiştirme belki başka bir arızası vardır. Serviste sıkıntı çıkartmasınlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı