ASUS X550JK Kullanıcı Görüşü

Merhaba arkadaşlar,
Ürünü pcdepo'dan aldım 1764 TL'ye denk geldi :) Ürün elime yeni geçtiği için ilk olarak görüşlerimi paylaşacağım. Yakında Sniper Ghost Warrior 2, Battlefield 4 ve NFS The Run performansını sunacağım. Fakat sıcaklık değerleri neyle ölçülür o programları bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

• Öncelikle pcdeponun gönderdiği mouse dandik her an elimde parçalanacak gibi geliyor. Ama çantası idare eder.
  • Kasa iz bırakmıyor pek. Sağlamlık açısından da bu fiyat civarında bulabileceğiniz kasa tiplerinden.
  • Ses kalitesi güzel ses iyi çıkıyor. Sonic Master ses teknolojisi kullanılmış.
  • Klavyesi biraz dandik gibi çünkü tuşlara sertçe bastığınızda biraz klavye içe gidiyor. Çok göze batan bir şey değil.
  • Touchpad tam bir rezalet çıkan ses bizim köyden duyulur. Gece kullanımı yapacak olsanız tek tıklama ile ev uyanır.
  • Windows 7 64bit yükledik, açılışı fena değil Windows 8'e göre yavaş sanırım. Ekran parlaklığı en sona geldiğinde biraz daha dediriyor.
  • DVD takıp çıkarırken ben mi beceriksizim bilmiyorum ama sürücüyü iyice ittirmek gerekiyor değilse kapanmıyor.
  • En büyük dert; WiFi. Çoğunlukla gidip geliyor online oyun oynasam çıldırırdım heralde. Belki benim sıkıntım mesafeden olabilir ama yine de önemli bir sorun.
Burada sorunlu gibi bir anlatım oldu ama gözüme çarpanlar bunlar.

Son düzenleme:
Neden UEFI destekli cihaza Windows 7 64 Bit kuruyorsunuz ki ? Windows 7 64 Bit ile oyun testi yapmayın, geeçrsiz sayılır. 8.1 64 Bit kullanmalısınız. WiFi sorunu da yine Windows 7 kaynaklı. 8.1 güncel sürücü kuracağından WiFi sorunu olmaz.

Aynı cihazı bende kullanıyorum win8 64 bit. Bir an önce sende yüklemelisin.Wifide herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Touchpad konusunda ise rezalet az kalır çok çok kötü. Açılış hızı ise orta düzeyde.

Sıcaklık değerlerine AIDA64den bakabilirsin.

Sağol dostum:)

Neden UEFI destekli cihaza Windows 7 64 Bit kuruyorsunuz ki ? Windows 7 64 Bit ile oyun testi yapmayın, geeçrsiz sayılır. 8.1 64 Bit kullanmalısınız. WiFi sorunu da yine Windows 7 kaynaklı. 8.1 güncel sürücü kuracağından WiFi sorunu olmaz.

Tamam Recep abi :) Ben oyunlarda sıkıntı çıkar diye düşündüm.

Aynı cihazı bende kullanıyorum win8 64 bit. Bir an önce sende yüklemelisin.Wifide herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Touchpad konusunda ise rezalet az kalır çok çok kötü. Açılış hızı ise orta düzeyde.

Aynen öyle. Sen hangi siteden aldın ? Bir de hiç oyunda denedin mi ,Recep abi Windows 7'de geçersiz sayılır dedi

N11.com almıştım 1819 liraya 4+4 8 gb'lik modeli. Battlefield 4 ü bitirdim ultrada herhangi bir sorun yaşatmadan oynattı oyunu. Ama kaç fps verdi onu test etmedim.

Bende dediğim gibi Sniper Ghost Warrior 2 kurdum oynuyorum şimdi de NFS The Run kuruyorum.

Bu arada Recep abi UEFI destekli olduğu için ve ben Windows 7 kurduğumdan başka sıkıntıda çıkarır mı ?

Bendede x550jk mevcuttu. Büyük uğraşlar, sonucu iade ettim. Cidden çok kalitesiz cihaz , almamış olan varsa, almasın. Ekranı taş devrin'den kalma gibi, hdd desen, hem sesli hemde yavaş çalışıyor. Birdaha Asus'a bulaşmam.

Bendede x550jk mevcuttu. Büyük uğraşlar, sonucu iade ettim. Cidden çok kalitesiz cihaz , almamış olan varsa, almasın. Ekranı taş devrin'den kalma gibi, hdd desen, hem sesli hemde yavaş çalışıyor. Birdaha Asus'a bulaşmam.

Sonuçta fiyat performans cihazı aynı donanıma sahip msı var 750 tl fark ile. Hdd ise kronik sorun olduğu her yerde belirtilmişti. Parasının hakkını verdiğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı