ASUS X550JK Kullanıcı Görüşü

Merhaba arkadaşlar,
Ürünü pcdepo'dan aldım 1764 TL'ye denk geldi :) Ürün elime yeni geçtiği için ilk olarak görüşlerimi paylaşacağım. Yakında Sniper Ghost Warrior 2, Battlefield 4 ve NFS The Run performansını sunacağım. Fakat sıcaklık değerleri neyle ölçülür o programları bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

• Öncelikle pcdeponun gönderdiği mouse dandik her an elimde parçalanacak gibi geliyor. Ama çantası idare eder.
  • Kasa iz bırakmıyor pek. Sağlamlık açısından da bu fiyat civarında bulabileceğiniz kasa tiplerinden.
  • Ses kalitesi güzel ses iyi çıkıyor. Sonic Master ses teknolojisi kullanılmış.
  • Klavyesi biraz dandik gibi çünkü tuşlara sertçe bastığınızda biraz klavye içe gidiyor. Çok göze batan bir şey değil.
  • Touchpad tam bir rezalet çıkan ses bizim köyden duyulur. Gece kullanımı yapacak olsanız tek tıklama ile ev uyanır.
  • Windows 7 64bit yükledik, açılışı fena değil Windows 8'e göre yavaş sanırım. Ekran parlaklığı en sona geldiğinde biraz daha dediriyor.
  • DVD takıp çıkarırken ben mi beceriksizim bilmiyorum ama sürücüyü iyice ittirmek gerekiyor değilse kapanmıyor.
  • En büyük dert; WiFi. Çoğunlukla gidip geliyor online oyun oynasam çıldırırdım heralde. Belki benim sıkıntım mesafeden olabilir ama yine de önemli bir sorun.
Burada sorunlu gibi bir anlatım oldu ama gözüme çarpanlar bunlar.

Son düzenleme:
Tek sorunu hdd değil, kasası'da çok dandik. Ayrıca ekranı'da iyi değil, renkler cansız ve soluk, pikseller sayılıyor.

Bendede x550jk mevcuttu. Büyük uğraşlar, sonucu iade ettim. Cidden çok kalitesiz cihaz , almamış olan varsa, almasın. Ekranı taş devrin'den kalma gibi, hdd desen, hem sesli hemde yavaş çalışıyor. Birdaha Asus'a bulaşmam.

Sana katılmıyorum dostum. Oyun için on numara bir laptop. 1700-1800 liraya GTX850M ekran kartı olan başka notebook var mı? Ekran kartı her şey demek değil ama ben oyun için aldım ve memnunum. HDD konusunda haklısın fakat bu beni şaşırtmadı çünkü 500GB 5400rpm HDD'den bir şey beklemiyorum pek.

Arkadaşlar Windows 8.1 64 bit yükledim ne wifi sorunu kaldı ne de başka bir şey. GeForce Experience de sorunsuz çalışıyor. Şu an genel anlamda çok memnunum. Recep abinin dediği gibi Windows 8.1 yükledim, yakında oyun testleri yayınlarım :)

Merhaba bende 1 ay önce aldım bu laptoptan arkadaşım tavsiyesiyle. İlk 1 hafta hiç bir sorunum yoktu sonra bi gece torrentten oyun indirmek için gece açık bıraktım sabah wifi sorunuyla karşılaştım.Sorunum wifi sorunsuz bir şekilde bağlı gözükmesine rağmen bağlantı kopuyor. İlk başta fazla önemsemedim ama bi film bile izlenemez hale geldi. Servise yolladım internet sağlayıcıda, internet sğalayıcıyı aradım laptopta sorun var dediler zor durumdayım win8.1 kurulu ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin muhasebeciyim çok gergin bir işim var laptopu kırmamak için kendimi zor tutuyorum :))

Pek bir bilgim yok malesef kardeşim, bende benzer bir şey vardı ama tekrar etmedi bende modemde ki bir sorundan galiba diye düşünürek geçtim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı