Asus X550JK Panel değişimi mümkün mü?

burakerdem

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba.
Sorum 1366x768 çözünürlüklü dizüstü bilgisayarların panelini söküp yerine 1080p panel takılır mı?
Veya mat panel yerine IPS panel takılır mı? ASUS X550JK XO012d
Ekran Alıntısı.PNG

Mat panel yerine IPS panel takılabilir. Bu mümkün olmalı. Faakat cihazda kullanılan bağlantı tipini bilmiyorum. eDP ise büyük ihtimalle 1080p panel de takılabilmeli.

Aynı modelin yurt dışında 1080p panelli modeli satılıyor mu diye bir bakın. Varsa takılabiliyor demektir.

Bakıyoruz, varmış:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834232132

Mat panel yerine IPS panel takılabilir. Bu mümkün olmalı. Faakat cihazda kullanılan bağlantı tipini bilmiyorum. eDP ise büyük ihtimalle 1080p panel de takılabilmeli.

Aynı modelin yurt dışında 1080p panelli modeli satılıyor mu diye bir bakın. Varsa takılabiliyor demektir.

Bakıyoruz, varmış:

ASUS 15.6" X550JK-DH71 Intel Core i7 4710HQ (2.50 GHz) NVIDIA GeForce GTX 850M 8 GB Memory 1 TB HDD Windows 8.1 64-Bit Gaming Laptop - Newegg.com

Syn BALTAS. bende ayni bilgisayardan var ve mat ekran bulamadim. Ips ekranda yok tr de. Lakin full hd mat ekran var. Saticiya sordum uymaz dedi. Sizce satici bilmiyor olabilir mi. Alsam sorunsuz taktirabilir miyim ?

Ilan bu. Benim cihazla ayni model yazio ilan adinda ve tukenmistir diyor su an maalesef :(

Bakıyoruz, varmış:

ASUS 15.6" X550JK-DH71 Intel Core i7 4710HQ (2.50 GHz) NVIDIA GeForce GTX 850M 8 GB Memory 1 TB HDD Windows 8.1 64-Bit Gaming Laptop - Newegg.com

ilanı eklememişim yeni farkettim. uyum sağladığına nerden bakacağız. ilan şu
Asus X550jk-xo012d Lcd Ekran Fhd Mat 15.6" - n11.com

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı