X550jk CPU/GPU değişimi mümkün mü?

Mltcsvr

Centipat
X550jk laptop kullanıcısıyım. Özellikle ekran kartım artık yetersiz gelmeye başladı. İnternete baktığımda genel olarak ekran kartının değişmediği söylenmiş, peki işlemci değişiyor mu? Yeni bir işlemci alsam bilgisayara takabilir miyim yoksa gömülü mü?

X550jk laptop kullanıcısıyım. Özellikle ekran kartım artık yetersiz gelmeye başladı. İnternete baktığımda genel olarak ekran kartının değişmediği söylenmiş, peki işlemci değişiyor mu? Yeni bir işlemci alsam bilgisayara takabilir miyim yoksa gömülü mü?
Evet hocam ikisi de anakarta gömülü.

Maalesef hocam, anakartınız bunun gibi bir şey. İşlemci, ekran kartı ve RAM anakarta gömülü ancak gördüğünüz gibi 1 ek RAM slotu var. Oraya RAM takabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• S5c3cf9e935864713a6dcd160c97d3b80M.jpg
    S5c3cf9e935864713a6dcd160c97d3b80M.jpg
    222 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım hepinize teşekkûrler bilgilendirme için. Ram zaten alıp taktırtmıştım da acaba diğer parçaların değişimi oluyor mu diye merak etmiştim.

Geri
Yukarı