Başarılı Kurulum ASUS X550JK-XO012D | Big Sur | Open Core

Herkese selam :) Yakın zamanda konularımı takip eden dostlarımın bileceği üzere macOS kurmaya başladım. 2 haftaya mal olsa da sonunda kurdum :) Kurarken yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.

WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05 (2).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05 (3).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05 (4).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.06 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.06.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.07.jpeg

EFI dosyam:

Dostlar Wi-Fi ve Bluetooth dışındaki her şey çalışıyor :) Big Sur baya güzel olmuş, beğendim. Sizlere de tavsiye ederim. Umarım bu dosyalar ileride birinin işine yarar :)

Aynı bilgisayara sahibim bugün deneyeceğim sizin EFI klasörünüz ile çok teşekkürler.
Çok sağ olun sistemi yükledim sıkıntısız çalıştı. Wi-Fi olarak Atheros AR5B95 kullanıyorum Hackintosh ile uyumlu ancak çalıştıramadım.
Sevindim :) Yeni konu açınız. Eğer kext bulabilirsem paylaşırım :)

Hocam merhaba daha önce aynı bilgisayara High Sierra, Mojave ve Catalina sürümlerinin hepsini denedim en iyi çalışan Catalina oldu ama onda bile sorunlar vardı ve akıcı değildi.

Şimdi sizin konunuzu görünce gaza geldim. Acaba Windows gibi yavaşlık olmadan çalışıyor mu?
Hala GTX850M çalışmıyor değil mi, sadece Intel ekran kartını mı kullanabiliyoruz?

Kurulum sırasında verdiğiniz EFI dosyasıyla mı kurmalıyım?

Hocam merhaba daha önce aynı bilgisayara High Sierra, Mojave ve Catalina sürümlerinin hepsini denedim en iyi çalışan Catalina oldu ama onda bile sorunlar vardı ve akıcı değildi.
Ben de problem yoktu, gayet akıcıydı.
Acaba Windows gibi yavaşlık olmadan çalışıyor mu?
Evet yavaşlık olmadan çalışıyor :)
Hala GTX850M çalışmıyor değil mi, sadece Intel ekran kartını mı kullanabiliyoruz?
Üzgünüm, hala çalışmıyor. Sadece Intel ekran kartını kullanabiliyoruz.
Kurulum sırasında verdiğiniz EFI dosyasıyla mı kurmalıyım?
Deneyebilirsiniz. Ben ilk başta kendi verdiğim EFI dosyasıyla kurmaya çalıştığımda sıkıntı çıkmıştı. Sonra direkt ISO içinde verilen dosyalardan biri ile kurduktan sonra EFI dosyasını ayarlamıştım.

Ben de problem yoktu, gayet akıcıydı.

Evet yavaşlık olmadan çalışıyor :)

Üzgünüm, hala çalışmıyor. Sadece Intel ekran kartını kullanabiliyoruz.

Deneyebilirsiniz. Ben ilk başta kendi verdiğim EFI dosyasıyla kurmaya çalıştığımda sıkıntı çıkmıştı. Sonra direkt ISO içinde verilen dosyalardan biri ile kurduktan sonra EFI dosyasını ayarlamıştım.

Acaba kurulumdan sonra yapmam gerekenler nelerdir? Ayrıca sırf Hackintosh için tam uyumlu Wi-Fi Bluetooth adaptör almıştım hala onu kullanıyorum eğer dediğiniz gibi sorunsuz yapabilirsem çok güzel olacak.

Acaba kurulumdan sonra yapmam gerekenler nelerdir?
Tek yapmanız gereken Open Core Configurator ile EFI dosyanızı enjekte etmeniz.
Ayrıca sırf Hackintosh için tam uyumlu Wi-Fi Bluetooth adaptör almıştım hala onu kullanıyorum eğer dediğiniz gibi sorunsuz yapabilirsem çok güzel olacak.
Uyumlu kext bulunursa çalıştırılabilir diye düşünüyorum :)

Tek yapmanız gereken Open Core Configurator ile EFI dosyanızı enjekte etmeniz.

Uyumlu kext bulunursa çalıştırılabilir diye düşünüyorum :)

Ha bir de unutmadan son sorum ısınma sorunu var mı? Önceki sürümlerde gerçekten bilgisayar hiç işlem yapmadan bile ısınıp fan çalıştırıyordu böyle bir sorun var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı