Asus X550JX Oyun Performansı Sorunu

Fevzi İnce

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba,
Asus X550JX Model bir laptop kullanıyorum. Bir sorunum var. FIFA 2015, GTA San Andreas ve CS:GO’da takılma problemi yaşıyorum. Fraps ve Bandicam’ın fps göstergesi ile baktığımda 3 oyunda da 60 fps hatta GTA’da 120 fps ile oynuyorum. Ama bir anda ya fps 10’lara düşüyor veya hiç düşmemesine rağmen oyun takılıyor. Sizce sorun nedir?

Bu arada sistem hakkında bilgi vereyim tüm donanım sürücüleri güncel, kasa 2 aylık ve özellikleri şunlar:

• Nvidia Geforce GTX 950M DDR3
  • Intel Core i5 4200H
  • 4GB RAM
  • 750GB HDD 5400Rpm 64MB CACHE
  • Windows 8.1 Embedded

Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir kaç sorun olabilir 1)ısınma 2)driverlerde sorun çözümler ise basit ısınma ıse ki laptop yenidir büyük ihtimalle ısınmadan bir sorun oalcağını sanmam ama sorun oysa temizle içini iyice ikinci sorun ki büyük ihtimalle bundan driverleri güncelle

Ani FPS düşmelerini genellikle HDD' hızına ve durumuna bağlarlar. HD Tune ile taratıp resim atarsan güzel olur.

Arkadaşlar ikinize de teşekkürler.

Ani FPS düşmelerini genellikle HDD' hızına ve durumuna bağlarlar. HD Tune ile taratıp resim atarsan güzel olur.

Hd Tune'yi şimdi download edeceğim. Teşekkür ederim. Sonuçları paylaşırım.

Bir kaç sorun olabilir 1)ısınma 2)driverlerde sorun çözümler ise basit ısınma ıse ki laptop yenidir büyük ihtimalle ısınmadan bir sorun oalcağını sanmam ama sorun oysa temizle içini iyice ikinci sorun ki büyük ihtimalle bundan driverleri güncelle

Hangi sürücünün driverından bahsediyorsunuz? Ayrıca Intel ve Nvidia'nın sürücülerinde bir sorun yok. Teşekkürler.

Şarjda değilken zaten oyun oynamam. Neyse bunlar test sonuçları yani pozitif bir sorun yok gibi gözüküyor bir de siz bakın.

Oyun oynarken Güç Yönetiminden Yüksek Performansı ayarlarını kullanmayı dene.
Sorun çözüldü. Teşekkürler. Güç ayarlarından yüksek performans yapıp farklı bir güç seçeneği yarattım. Ve şu an stabil 70 - 100 fps ile oynuyorum fifa 15'i. Tabii v-sync kapalı şuan. Tekrardan sağolun.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    12,4 KB · Görüntüleme: 220
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,1 KB · Görüntüleme: 265
Aynen herhangi bir sorun yok. Ben X550JK modelini ilk aldığım zamanda senin gibi aynı sorunları yaşamıştım. LOL de sürekli ani FPS düşmeleri yaşıyordum İntel Chipset ve Rapit Storage bütün sürücüleri güncelledim özellikle önceki NVIDIA sürümlerini kaldırdım CCleaner ile temizledim sonra yeniden indirip kurdum. Ayrıca Bios sürümünü de kontrol et eskiyse güncelle.

Aynen herhangi bir sorun yok. Ben X550JK modelini ilk aldığım zamanda senin gibi aynı sorunları yaşamıştım. LOL de sürekli ani FPS düşmeleri yaşıyordum İntel Chipset ve Rapit Storage bütün sürücüleri güncelledim özellikle önceki NVIDIA sürümlerini kaldırdım CCleaner ile temizledim sonra yeniden indirip kurdum. Ayrıca Bios sürümünü de kontrol et eskiyse güncelle.

Büyük ihtimalle eskidir de UEFI BIOS modundayım tam olarak UEFI'yi bilmesemde hızlı açılıyor ve güvenlüğü daha iyiymiş diye UEFI'ye geçtim. Ancak hem uefi'nin hem bios'un laptop olduğu için nasıl güncelleneceğini bilmiyorum. Eskiden kasa varken anakartın modeli ile aratıp bir şekilde güncelliyorduk. Ama burada nasıl bulacağımı bilmiyorum anakart modelimi bir yardımcı olursan sevinirim.

Bu arada bende ne yazdığımı anlamadım. Yani diyorum ki: Anakartı nasıl güncelliyeceğim?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı