Başarılı Kurulum Asus X550VC-XO019H Dual Boot Windows 10 ve El Capitan 10.11.6

Sistemim linkte verdiğim sistemdir. [Başarılı Kurulum] Asus X550VC-XO019H Yosemite 10.10
Yani;
Arkadaşlar bilgisayarım:

Asus X550VC-XO019H Notebook İşletim Sistemi Windows 10 1607

Özellikleri
  • CPU : Intel İ5 2,6 GHz 3230M
  • GPU : Intel 4000 dahili Grafik işlemci
  • Harici Ekran Kartı: Nvidia GeForce 720M
  • Ekran: 15.6 (1366x768) Pixel ekran
  • Bellek : DDR3 6GB RAM 1600 MHz
  • Hard Disk: 1000GB Sata Harddisk
  • Harici Ekran Kartı: Nvidia GeForce 720M
  • HD web kamera-Bluetooth v4
  • En Güncel BIOS Sürümü Yüklendi
  • Ağ Kartı: Realtek +Wirelles Qualcomm Atheros
  • HDMI- Çıkışlı
Arkadaşlar Montezuma'nın vermiş olduğu OS X El Capitan RAW 10.11.6 Güncel Kurulum İmajı raw dosyasından işletim sistemini hiçbir sorun yaşamadan kurdum şu an Windows 10 ve El Capitan 10.11.6'yı sorunsuz olarak kullanıyorum. El Capitan'da ekran kartını full olarak kullanıyorum.

Emeği geçen herkese buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

Buraya açılış videolarını da koymayı düşünüyorum. Bu yazıyı da El Capitan 10.11.6'dan yazıyorum.

Ekran Resmi 2016-09-18 14.28.37.png Ekran Resmi 2016-09-18 14.29.25.png Ekran Resmi 2016-09-18 14.28.26.jpg Ekran Resmi 2016-09-18 14.28.33.jpg

Arkadaşlar;
Ekran Kartını nasıl full kapasite yaptığımı anlatmak istiyorum.
Intel HD Graphics Kext.zip linkinden paylaştığım kext dosyalarını sisteme yükledim.
Kext wizard ile rebuild cash ve repair permission yaptım birde clover configurator ile ekran kartı id mi, yani intel hd 4000 için 0x01660003 numarasını girdim. Ve sistemi yeniden başlattığımda ekran kartını full kapasite olarak kullanmaya başladım.
Sizlerede faydası olur umarım. Gayet güzel bir performans ile kullanmaktayım. İyi şanslar hepinize.

Birde video linklerimi paylaşmak istiyorum. Sistemin videoları.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurulum sonrası yapılması gerekenler hakkında bir video çekseniz çok minnettar oluruz.Aynı laptop bendede var birçok denemeden sonra beceremeyip tekrar windowsa geri döndüm.Silinen dosyalarımda cabası oldu her seferinde sizin konuyu görünce şimdi tekrar umutlandım el capitan sürümünü indiriyorum inş. bu sefer başarabilirim.Paylaşımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Benim laptopta x550vc capitan kurulumunu yaptim fakat ses karti, ethernet, ekran karti vs. driverlar calismiyor. Epey ugrasmama ragmen beceremedim.Kurulumdan sonra yapilmasi gerekenlerler ilgili bir konu hazirlarsaniz cok faydali olacagini dusunuyorum.

Arkadaşlar bilgisayarı sattım bu sebepten dolayı ilave video çekmem olanaksız hale geldi.

Ses için vodoo nun en son versiyonu olan 2.8.9 kurmanız yeterli.
Ekran kartı için kext dosyasını yukarıda paylaştım yöntemi de anlattım.
Eternet için Vietnam tool dan ilgili driverı yükledim. 8111 kodlu kexti yükledim.

Yine de sorularınız olursa beklerim.

Hocam şuan benim masaüstü bilgisayarımda Mac Os X 10.9.5 Mavericks yüklü. El Capitan yüklemek istiyorum ancak Mac üzerinden hangi programlarla kurulum USB'si hazırlayabilirim veya El Capitan'a yükseltebilirim? Bilgisayar özelliklerin İntel Q6600 işlemci, 4 GB DDR2 Ram, Nvidia GTX 275 Ekran Kartı. Mavericksi bayağı kullandım sorunsuz ancak artık destek verilmediğinden dolayı birçok programı kuramıyorum. Bu sebeple yükseltme yapacağım. Yardımcı olur musunuz?

Önce güncel kurulum imajını indir.
Sonra aşağıdaki terminal kodları ile imajı USB’ye yazdırarak yeniden kurulum yapabilirsin.
Ayrıca şu anda kullandığın EFI klasörünü ve config dosyanın yedeğini almayı unutma.

Raw/ISO to flash on Mac.

RAW imajını flash diske yazdırmak için komutlar terminal programından.

1.

Diskutil list.

2.

Diskutil unmountdisk /dev/disk5.

3.

Sudo DD if=[drag and drop the raw file in terminal] of=/dev/rdisk”X” bs=1m.

Sudo DD if=/path/image.iso of=/dev/r(IDENTIFIER) bs=1m.

Ya da.

3.

Sudo DD if=/Users/hyperx/Desktop/osxinfo_Laptop_10.12.6.raw of=/dev/rdisk4 bs=1m.

Sudo DD if=/Users/hyperx/Downloads/Win10_1703_SingleLang_Turkish_x64.iso of=/dev/rdisk3 bs=1m.

Sudo DD if=/Users/hyperx/Downloads/osxinfo10144.raw of=/dev/rdisk3 bs=1m.

Sudo DD if=/Volumes/edd/ydk/osxinfo10144.raw of=/dev/rdisk3 bs=1m.

Arada bitip bitmediğini kontrol etmek için.

To check progress press CTRL + t.

4.

Diskutil eject /dev/disk2.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı