ASUS X550VX M.2 SSD yükseltme

Benbatardo

Centipat
Merhaba, ASUS'un X550VX model bir laptopunu kullanıyorum ve SSD yükseltmesi yapmak istiyorum 128 GB yetmediği için.

Şimdi bu modelde M.2 SSD kullanabilirsem M.2 500 GB ya da 1 TB almayı düşünüyorum, eğer olmuyorsa da ona göre 128 GB SSD SATA'yı söküp 500 GB ya da 1 TB'lık yenisini takacağım. Yani demek istediğim bu laptop'a M.2 SSD takabilir miyim?
-PCI M.2 vs portunun varlığını nasıl öğrenebilirim?

PC:
ASUS X550VX.
Intel Core i7 7700HQ.
NVIDIA GeForce 950M 4 GB.
RAM 16 GB.
Windows 10 Pro.

SD kart okuyucu girişi de var belki onun slotundan bağlanabiliyordur.

Aynı cihazı kullanıyorum, M.2 portu yok. SD kart slotundan bağlanabilir mi bilmiyorum, hiç araştırmadım. Ancak SATA bir SSD kullanabilirsiniz. Bütçeniz nedir?

Aynı cihazı kullanıyorum, M.2 portu yok. SD kart slotundan bağlanabilir mi bilmiyorum, hiç araştırmadım. Ancak SATA bir SSD kullanabilirsiniz. Bütçeniz nedir?

Sisteminizde mSATA veya m2.SSD bulunmuyor.
Halihazırdaki 128 GB SSD'yi; 1TB, okuma / yazma hızı 500 MB ve üzeri bir SSD ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

Teşekkürler cevaplarınız için. Mecburen SATA'ya devam gerçi hız konusunda dertlenecek kadar iyi bir PC değil ama 3 disk ile daha çok yer olur demiştim. 1 TB HDD ve 128 GB SSD de dolu, oyun yapmayla uğraştığımdan ötürü çok oyun indirip oynayıp siliyorum. Eski yeni fark etmeksizin :D. Tekrardan çok teşekkürler. Beni boş yere M.2 alıp sonra iade etme derdinden kurtardınız. Bütçe belli değil 500GB alırsam 500 TL 1 TB alırsam bin lira olur gibi ama bir iki gün üzerinde düşünürüm ben ona göre alırım. Samsung'larda indirim var Hepsiburada'da. Sizin bir öneriniz var ise onu da rica edebilirim.

1 TB'lık için bütçenizi bir miktar aşabilme ihtimaliniz varsa kesinlikle 860 EVO öneririm.

Olmazsa WD Blue da oldukça iyi bir seçenek.

500 GB'ta da önerim yine 860 EVO olacaktır.

1 TB'lık için bütçenizi bir miktar aşabilme ihtimaliniz varsa kesinlikle 860 EVO öneririm.

Olmazsa WD Blue'da oldukça iyi bir seçenek.

100 lira sorun olmaz bin liranın yanında :D Samsung'un bu SSD'lerini çok beğeniyorum bakalım bugün yarın birkaç SSD'nin fiyat performansına bakarım karar verince alırım birini. Samsung şimdiden 1-0 önde diğerlerinden :D teşekkürler öneriniz için. İyi geceler dilerim efenim.

Olmazsa WD Blue da oldukça iyi bir seçenek.

870 EVO varken 860 EVO tavsiye etmenizin özel bir sebebi var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı