Çözüldü ASUS X552L iAtkos V7 Kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Sam Parker

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, dizüstü bilgisayarıma birkaç aydır Mac OS X kurmak istiyorum ama her kurulumda başarısız oluyorum. Bir ara her ne kadar eski olsada iAtkos V7 kurmayı denemiştim ve kurulum başarılı olmuştu ancak kurulumdan sonra saati falan ayarlamamı istenince fare çalışmadı ve tekrar Windows kurmak zorunda kaldım. Bu da sanırım ''Özelleştir'' bölümünden eksik şeyi seçmemdi. Bilgisayarımın markası ve modeli: ASUS X552L. iAtkos V7'ın özelleştir kısmından neleri seçmem gerekiyor. Veya bu sisteme başka hangi Mac OS X yüklenebilir? :3

Sistem bilgilerini ayrıntılı paylaşmalısın.

Peki.

Intel Core i3-4010U, 1.7GHz
4GB RAM
500 GB HDD
2GB NVIDIA GEFORCE 820M

Bu sisteme hangi Mac OS X kurulabilir. İlginiz için çok teşekkürler :3

El Capitan kurabilirsin. İmzamda gerekli linkler mevcut.

Teşekkürler. Laptop imajını indiriyorum Mega'dan. Elimde 16 GB Toshiba USB var. Transmac ile ona yazacağım. Kurulum sonrasıda multibeast ile birkaç şey yapmam gerekiyormuş. Zaten herşey rehberde var. :) Eğer kurulumda sorun yaşarsam -v komutu girerek fotoğrafını çekip hangi kextleri sileceğimi söylemek için yardım edersiniz :3 Çok teşekkürler ilginiz için.

Tamamdır bilgisayarıma El Captian'ı başarılı bir şekilde kurdum. 3 sorum ve sorunum var:

- Wi-fi çalışmıyor. Multibeast Bootloder kurulumunu yaparsam çalışır mı?
- Kext Wizard'dan Browse'a tıklayın demişsiniz. Fakat Browse'a tıklayınca hangi dosyayı seçeceğimi bilemedim.
- Multibeast kurulumunu sorunsuz yapsam Clower'ı yapmasam olur mu?

Teşekkürler.

Wi-fi çalışmıyor.
Eğer Intel ise, OS X desteklemiyor. Desteklenen modeller listesinden kendi Wİ-Fİ kartını kontrol edebilirsin.
OS X Uyumlu/Uyumsuz Wi-Fi Kartların Tam Listesi

- Kext Wizard'dan Browse'a tıklayın demişsiniz. Fakat Browse'a tıklayınca hangi dosyayı seçeceğimi bilemedim.
Kurmak istediğin dosyayı sürükle bırak yeterli olacaktır.

Multibeast kurulumunu sorunsuz yapsam Clower'ı yapmasam olur mu?
Kurulumu doğru yaparsan evet. O yüzden rehberi DİKKATLİCE incele.
OS X El Capitan RAW 10.11.4 Güncel Kurulum İmajı

Eğer Multibeast'te sorun yaşanısa Clover'ı yapın demişsiniz :3 Tamamdır. Bir tek Kext Wizard ile sorunum kaldı. İstediğiniz dosyayı sürükleyip bırakın dediniz fakat ne tür bir dosyayı sürükleyeceğim? Hangi dosya, ne tür? Yanlış birşey yapmak istemiyorum. Bir de desteklemezse, USB'li Wirelles Adaptörü alsam, internete bağlanabilir miyim bu şekilde? USB falan herşey çalışıyor. Bir tek internette sorun var. Bu son başkada sorum ve sorunum yok.

Teşekkürler..

kext uzantılı dosyaları. Bu arada kextin ne olduğunu bilmeyenlere kısaca; Donanım tanıtmak için sürücüdür. Bunu Kext Wizard is bu sürücüyü yüklemek için gerekli uygulamadır. Alacağın USB Wi-Fi Mac ile uyumlu olması gerekiyor. Herhangi bir USB alırsan çalışmayabilir. Asus N10 Nano uygun bir ürün.

Araştırdım internette Mac ile uygun olanlarını fakat Bir tek Kext Wizard'ta takıldım. Select kexts to install:

Bölümüne ne koymam gerekiyor/sürüklemem? Nerede sürükleyeceğim dosya? Hiç bir şey sürüklemeden install'a basınca;

Error

You haven't selected any kexts to install.

diyor.

Kext uzantılı dosyaları sürükle demişsiniz fakat nerede ve hangi klasörde bulunuyorlar?

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Sen ne yapmaya çalışıyorsun? Neyi yüklemek istiyorsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı