Çözüldü ASUS X555LN Monitöre Overclock Sonrası Ekran Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

caglayanomer

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS X555LN laptop kullanıyorum, ekran 60 Hz. Daha önce 80 Hz'e yükseltmiştim CRU programı ile, 120 Hz denedim. Bilgisayarı yeniden başlattım fakat ekran gelmiyor. Neden olabilir?
NOT: Ekranda bir problem yok çünkü açılış ekranı görüntüsü geliyor, daha sonra siyah ekran geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar öncelikle yardımcı olan herkese çok teşekkürler, sorunu çözdüm; benimle aynı sorunu yaşayanlar için sorunun çözümünü yazıyorum. Bilgisayarı Shift tuşuna basılı tutarak açın, karşınıza çıkan ekrandan bilgisayarı sıfırla deyin(dosyalarımı koru diyerek), daha sonra yerel yüklemeyi seçin. Böylece çok az bir dosya kaybıyla bu işi çözebilirsiniz (ben çözdüm) oynadığım Valorant oyunu ve telefonumun yedeğini aldığım klasör vb. yerli yerinde duruyordu, sadece birkaç programı yeniden indirdim ve bazı ayarları düzelttikten sonra şu an bilgisayarımı eskisi gibi sorunsuz kullanıyorum. (hem de SSD'de yer açılmış oldu :D)
Güvenli Mod'a giriş yapılabiliyor mu?

Yener hocamın dediği gibi güvenli moda girin girmeyi bilmiyorsanız bilgisayar açılırken Shift tuşlarına basın. Yanlış biliyor olabilirim bu arada.
O da olmaz ise kendi tahminlerinize dayanarak sistemi açın hayal gücünüzü zorlayın ve şifrenizi girin sonra boş bir yere tıkladığınızı zannedin ve ALT+F4 çekin. Sonra iki aşağı tıklayın yön tuşları ile yeniden başlayacaktır. O sırada Shift tuşuna aralıksız basın.
Hayal gücümü aşırı zorladım biraz dinleneyim :D

Arkadaşlar öncelikle yardımcı olan herkese çok teşekkürler, sorunu çözdüm; benimle aynı sorunu yaşayanlar için sorunun çözümünü yazıyorum. Bilgisayarı Shift tuşuna basılı tutarak açın, karşınıza çıkan ekrandan bilgisayarı sıfırla deyin(dosyalarımı koru diyerek), daha sonra yerel yüklemeyi seçin. Böylece çok az bir dosya kaybıyla bu işi çözebilirsiniz (ben çözdüm) oynadığım Valorant oyunu ve telefonumun yedeğini aldığım klasör vb. yerli yerinde duruyordu, sadece birkaç programı yeniden indirdim ve bazı ayarları düzelttikten sonra şu an bilgisayarımı eskisi gibi sorunsuz kullanıyorum. (hem de SSD'de yer açılmış oldu :D)

Çözüm

Geri
Yukarı