ASUS X555YI RAM yükseltme

sonseyyah

Centipat
Merhaba.

ASUS X555YI laptobum var. Windows 10. aşırı yavaşladı sürekli takılıyor. Tarıyorum ancak virüste yok. Hafızada fazlasıyla boş. Bende 4 GB RAM'i ve bununla birlikte başka yükseltebileceğim kısımları çözebilirsem belki eni bilgisayar almaktan kurtulurum diye düşündüm. Bundan dolayı yardımınıza ihtiyacım var. SPD'de 2 slot var ancak ikisi de boş. Laptobun RAM bölümünü açtım 1 slot boş yer var başka bir şey yok. Özellikleri resimdeki gibi.

• Nasıl veya ne özellikte bir RAM almalıyım?
  • En fazla ne kadar yükseltmem uygun olur?
  • RAM dışında yükseltmemin fayda sağlayacağı başka ne var?

Not: Ofisimde iş için kullanıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ettim. :)

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
1 boş yuvan bulunuyor ve diğer lehimli bellekler ile toplam sistem belleği 8GB'a kadar çıkıyor.

Dahada hızlandırmak için 2.5" SATA SSD alabilirsin fakat bunun için içindeki HDD'yi çıkarmak gerekiyor, yani yer değiştirecekler.

KEFU-X555DG-Laptop-anakart-ASUS-i-in-X555YI-X555YA-orijinal-anakart-4G-RAM-A4-7210-R5.jpg_q50.jpg

En fazla ne kadar yükseltmem uygun olur?

RAM kullanımı kişiden kişiye değişkendir ama günümüz şartlarında Windows 10 kullanan birisinin bence 8GB olmasında fayda var.

Nasıl veya ne özellikte bir RAM almalıyım?

RAM alırken mHz , CL ve Voltaj değerleri önemlidir bunlara dikkat ederek alabilirsin.

RAM dışında yükseltmemin fayda sağlayacağı başka ne var?

@@MayCrasH'ın da dediği gibi bilgisayar hızlanması için SSD alınabilir. SSD olarak Sandisk öneririm hem ucuz hemde iyi bir SSD olduğunu düşünüyorum.

1 boş yuvan bulunuyor ve diğer lehimli bellekler ile toplam sistem belleği 8GB'a kadar çıkıyor.

Dahada hızlandırmak için 2.5" SATA SSD alabilirsin fakat bunun için içindeki HDD'yi çıkarmak gerekiyor, yani yer değiştirecekler.

Eki Görüntüle 494554
Bugün sipariş vereceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
RAM kullanımı kişiden kişiye değişkendir ama günümüz şartlarında Windows 10 kullanan birisinin bence 8GB olmasında fayda var.

RAM alırken mHz , CL ve Voltaj değerleri önemlidir bunlara dikkat ederek alabilirsin.

@@MayCrasH'ın da dediği gibi bilgisayar hızlanması için SSD alınabilir. SSD olarak Sandisk öneririm hem ucuz hemde iyi bir SSD olduğunu düşünüyorum.

Önce RAM'i satın alıp ardından da SSD'yi düşünüyorum. Tavsiye için teşekkür ederim. Umarım SSD'yi aldıktan sonra kendim takmayı halledebilirim. Öneri ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
Önerilen ram i aldım bir problem yok çalışıyor. Ancak donması azaldı sadece. Çok bi değişme olmadı. Hâlâ az zorlayinca kasmaya başlıyor. Anlaşılan para biriktirip iyi birşey almak gerekiyor :(

Son düzenleme:
merhaba bende de aynı laptoptan var siz yükseltme işlemini yaptınız mı? bide tam anlamadığım bi konu var laptop max 8 gb mi destekliyor ram. diğer slota 8 gb takmayı düşünüyorum toplamda 12 gb olsun diye.

Merhaba bende de aynı laptoptan var siz yükseltme işlemini yaptınız mı? Bir de tam anlamadığım bir konu var laptop Max 8 GB mi destekliyor RAM. Diğer slota 8 GB takmayı düşünüyorum toplamda 12 GB olsun diye.

Sahibinden sitesinde bazı ilanlarda bu laptop RAM'ını 12 GB yapanlar var. Aynı laptop bende de var 4 GB 1600 MHz CL 11 RAM'ı kendim alıp taktım su an 8 GB RAM var 12 olsa bile gerek yok bence zaten 12 GB RAM'ı kullanacak pek uygulama da yok bu bilgisayarda.

Bende de aynı PC var, AMD Radeon Software 2020 adrenalin Edition 2020 indirip GPU ölçekleme vs. aktif edip sisteme binen yükü azaltabilir ve performans ayarları yapabilirsiniz. Ya da direk Windows 8.1'e geçirebilirsiniz 8.1 de hiç kasmıyor deneyip yakın zamanda Windows 10'a geçirmiştim. Microsoft hesabınız bilgisayara entegre ise Windows lisansı anakarta kaydediliyor zaten tekrar geçirirken sıkıntı yaşamazsınız.

Geri
Yukarı