Asus X99-PRO Nerede Satılıyor ?

Uğur Yüksekol

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar
Asus'un x99 serisinden bu kartı ülkede bulma şansım yok sanırım? Hangi donanım parçası satan yere sorduysam yok dediler.
Asus x99-A ve Asus x99-Deluxe anakartlar ülkemizde mevcut ama benim istediğim tam arasındaki model.

x99-A'nın yanında gelen aksesuarlar pek iç açıcı değil.
x99-PRO'da
  • 1 x M.2 X4 bracket
  • 1 x ASUS 2T2R dual band Wi-Fi moving antennas (Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac compliant)
mevcut. Esasında tamda benim ileriye dönük yatırım yapabileceğim parçalar. (M.2 x4 bracket önemli.)

x99-Deluxe modelinde ise yanında gelen aksesuarlar gani gani. (Thunderbolt var ama benim için işime yaramayan bi parça)

Hal böyle olunca tam aradaki modeli istiyorum ama ülkemizde satılmıyor sanırım. İnternetten yaptığım araştırmada sadece NOVA Bilgisayar'ın sitesinde gözüküyor ama arayıp sorduğumda "mevcut olmadığı ülkeye gelmediği" söylediler.

Amazon, Ebay, yurt dışındaki eş-dost, tanıdık vasıtası dışında, firma üzerinden sipariş veya istekle getirebileceğimiz bildiğiniz bir yer var mı?
Ya da daha önce buna benzer bir durumda kalıp, firma vasıtasıyla parçasını özel olarak getirtmiş arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Almayın ben Deluxe kullandım şimdi Pro-ya geçtim hiç memnun değilim. Yada diğer markalardan birini seçin.
Keşke neden memnun kalmadığını da yazsaydın dostum.

Şu an satan hiçbir yer göremedim. Deluxe alabilirsiniz.
Recep başkan niyetim ilk Deluxe modeliydi ama yanında getirdiği şeyler pratikte kullanmayacağımdan dolayı bir alt modelini gözüme kestirdim. Tabii ki en büyük nedenlerde birisi ise "muhtemel fiyatı" oldu.
x99-a nın fiyatı 900 TL - 970 TL arasında değişirken, deluxe modeli 1300TL-1500TL civarında.
Buna göre x99-Pro Modelin arada olduğunu düşünürsek belkide fiyat/performans açısından makul sayılabilir diye düşünüyorum. Yani muhtemel fiyat aralığı 1100TL civarı olabilir.

Zaten öncelikli sorun, ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı? -Ki bence çıkarsa Deluxe satışını baltalayabilir gibi-

Keşke neden memnun kalmadığını da yazsaydın dostum.

Recep başkan niyetim ilk Deluxe modeliydi ama yanında getirdiği şeyler pratikte kullanmayacağımdan dolayı bir alt modelini gözüme kestirdim. Tabii ki en büyük nedenlerde birisi ise "muhtemel fiyatı" oldu.
x99-a nın fiyatı 900 TL - 970 TL arasında değişirken, deluxe modeli 1300TL-1500TL civarında.
Buna göre x99-Pro Modelin arada olduğunu düşünürsek belkide fiyat/performans açısından makul sayılabilir diye düşünüyorum. Yani muhtemel fiyat aralığı 1100TL civarı olabilir.

Zaten öncelikli sorun, ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı? -Ki bence çıkarsa Deluxe satışını baltalayabilir gibi-
Aldım 1 saat çalıştı şimdi çalışmıyor.

Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olacak ama çözüme bağlamak açısından bu mesajı yazmak istedim.
Vatan Bilgisayar, Gold Bilgisayara attığım maillerden dönüşler pek bi geçiştirme gibi geldi bana.
Buna istinaden Hepsiburada.com'da şansımı denedim ama oradan adam akıllı cevap bile alamadım. (nasıl olduysa sorun çözüldü gibisinden birşeye bağladılar)
Ben de buna istinaden aynı mailin farkı bir versiyonunu Asus Türkiye'ye attım. X99-Pro 'nun Türkiye'ye gelmeyeceği yönünde geri dönüş yaptılar.
Yurt dışından alınması halinde garanti kapsamında olur mu sorusuna da cevap verdiler. Anladığım kadarıyla garanti kapsamı dışında.
Konuşmalar ekte arkadaşlar.
Kısacası Gelmeyecekmiş...

Edit: Mailleri atmadan önce hepsini arayıp sormuştum. Tatminkar bi cevap alamayınca mail attım.

Dosya Ekleri

• gold.JPG
    gold.JPG
    65,8 KB · Görüntüleme: 308
  • vatan.JPG
    vatan.JPG
    77,3 KB · Görüntüleme: 209
  • asus.JPG
    asus.JPG
    45,7 KB · Görüntüleme: 289
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı