Asus Z10PE-D16 WS Açılış Problemi

Alican YILDIZ

Hectopat
Daha fazla  
Asus Z10PE-D16 WS anakartı Hepsiburada'dan aldığımda kılavuzda belirtilen RAM kullanımı dahi farklılık gösteriyordu. Flashback çalışmıyordu ve güç verir vermez Power tuşuna basmadan otomatik açılıyordu. Ürünü servise gönderdim ve iade aldılar.
Aynı anarkatı Vatan Bilgisayar'dan aldım. Üstelik 500TL zarar ederek. Çünkü Hepsiburada'nın tedarik sorunu var imiş. Bu üründe RAM sorunu yok, flashback'te de sorun yok.
Ancak, Windows 10 Redstone kurulu, Directx dahil tüm güncelleştirmeleri ve sürücüleri eksiksiz yüklendi.
Elektirik ilk verildiği an hemen sistem açılışa geçiyor. Güç tuşuna basmadan. Ve bu duruma canım çok sıkılıyor. Her defasında Power Supply'nin anahtarını kapatmak için iki büklüm olmak zorunda kalıyorum :) Bilgisayarı kapatıp çıkmaktan korkuyorum çünkü elektrikler gidip gelse kendi kendine açılışa geçecek ve boş yere enerji harcayacak.
1000'lik Regilatör ile güç koruma altında. High Power 1000W güç kaynağı ile çalıştırılıyor. Güç kaynağında hiç bir kusur yok aynı cihazı Gigabyte ve Asus marka i7 kurulu sistemde defalarca denedim. PowerManagements BIOS ayarlarını kontrol ettim ama hiç bir şey anlamadım. Diğer anakartlar gibi değil. Ethernet kablosunu çıkarıp da test ettim düzelmedi. Klavye ya da mouse'a basınca da açılmıyor. Bir önceki anakart arızalıydı ama bu arızalı değil. Güç gelir gelmez başlaması anakartın bir özelliği midir? Yoksa bu bir sorunun işareti midir?
Not: Kasa güç tuşunda bir sorun yok. Sistem kasaya takılı olmadan yani açık olarak tekrar topladım ve yine kendi kendine açılışa geçti. BIOS ayarı mı yapmalıyım?
Sistem özellikleri aşağıdaki gibi:
  • Asus Z10PE-D16 WS (BIOS Güncel)
  • 2 adet Xeon e5-2658 v3
  • GTX 980 TI
  • 64GB Samsung ECC REG
  • High Power 1000W
  • CM Haf 942 Kasa

Sayın İsmini Bilmediğim Moderatör.
Forumda, 2011 v3 soket uyumlu işlemci ile 2011 v3 olmayan bir anakartı bir araya getirdiği listeyle çok pahalı (hayali) bir sistem kurduğunu belirten kullanıcılar konu açıyorlar ve ceza almıyorlarken; Açılan konuyu "Rapor Et" butonu ile konuyu rapor ettiğimde konu, Moderatör tarafından yayından kaldırılıyor ama o gün bu gündür açtığım her konuda ceza alıyorum.
Şuan cevap yazdığım bu konu için dahi ceza aldım. Özellikle noktalama işaretlerine dikkat ettim. Hayır hata nerede? Diyelim ki 1 adet nokta koymayı unuttum. Spam konu açan üye ceza almıyor ama bana ceza yağdırıyorsun. Her fırsatta. Her defasında. Açtığım bir konu veya yazdığım bir mesajı dahi gözden kaçırmıyorsun.
Arkadaşınızın açtığı bir konuyu rapor etmiş olmam sizi kızdırdı mı yoksa?
Saygılarımla demek isterdim ama içimden gelmiyor. Forumdan tamamen de uzaklaştırabilirsin. Nasıl olsa paşa gönlüne göre hareket ediyorsun.
Adios amigos.

hocam bende de aynı anakart var bende de aynısı oluyordu
bios ayarlarında değiştirebilirsiniz onu ben değiştirdim oldu elektrik gidip geldiğinde otomatik açılıyordu bios ayarları ile ilgi bilginiz olsun. benim anakart sıcaklığı fazla geliyor bana siz de de aynımı acaba 103 derece görünüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı