ASUS Z270H anakarta i3 9. nesil işlemci takılır mı?

Gemico

Centipat
Merhaba arkadaşlar elimde ASUS Z270H anakart var ASUS'un kendi sitesinde 6. ve 7. nesilleri desteklediği yazıyor bunu BIOS Update ile i3 9. nesil işlemci takma şansımız var mıdır? Anakartin desteklediği PIN1151 i3 9. nesil işlemci de 1151 pin destekliyor ama anakarta uyum sağlar mı?

Yanlış bilgilendirme
Baktım asusun sitesine,i3 9.nesil işlemci destekliyor.Takabilirsin
Ekran Alıntısı.PNG

Hiçbir sıkıntı olmaz.

Artı -1 Eksi
Desteklemiyor maalesef, 8 ve 9.nesil işlemcileri çalıştırmak için en azından H310 yonga seti barındıran bir anakarta ihtiyacınız var, bu anakart 6. ve 7.nesil Intel işlemcileri destekliyor, ayrıca Z270H'ın VRM soğutmaları ve faz beslemesi OC yapmak için oldukça yeterli seviyede, 6700K gibi bir canavarla güzel bir kombin olur aslında.

ROG STRIX Z270H GAMING CPU Support | Motherboards | ASUS USA

Yani ya anakartı değiştirmem gerek yada i5 6700k işlemci almam gerek ama 9. Nesiller 6 ve 7 nesillerden daha ucuz bu yüzden anakartı update yapmak istedim ama maalesef desteklemiyormuş
Ve şunu da söyleyeyim kullandığım işlemci Intel pentium g4400 serisi çift çekirdek işlemci 3.3o GHz hızında rx580 8gb ekrwn kartımı dar boğaz yapıyor acaba OC yapsam verim alabilir miyim

Yani ya anakartı değiştirmem gerek yada i5 6700k işlemci almam gerek ama 9. Nesiller 6 ve 7 nesillerden daha ucuz bu yüzden anakartı update yapmak istedim ama maalesef desteklemiyormuş
Ve şunu da söyleyeyim kullandığım işlemci Intel pentium g4400 serisi çift çekirdek işlemci 3.3o GHz hızında rx580 8gb ekrwn kartımı dar boğaz yapıyor acaba OC yapsam verim alabilir miyim

Anakart giriş seviyesi bir şey olsa sistemi komple satın derdim, ama K serisi bir işlemciyle yapacağınız OC'dan büyük bir keyif alırsınız bu boardla. 1080p'de RTX 2060 Super gibi bir kartı besleyecek potansiyeli olan, uygun fiyatlı bir i7-6700K bulabilirseniz tadından yenmez ya da ikinci bir alternatif olarak bu sistemden vazgeçip R5 3600'lü bir sistem de kurabilirsiniz.

İ5. 6600k alsam ihtiyacımı gidermez mi rx580 ile dar boğaz yapmadan oyunları aktif bir şekilde oynayamaz mıyım malum i7 işlemci fiyatları bariz uçmuş durumda

6600K; RX 580 için oldukça yeterli bir işlemci, hatta OC'la 1660 Super/RX 5600XT gibi kartları da sınırda da olsa besleyecek kapasitede bir işlemci, ama bu 6600K yükseltmesi uzun vadede önünüze engel çıkarır benden söylemesi, özellikle son çıkan güncel ağır oyunlar çoklu çekirdeğe göre optimizeli çıkmaya başladı ve yeni nesil artık multi-core devrine kaymaya başladı, eğer 700-750 TL'yi aşmayacak şekilde 6600K bulabilirseniz alın ama benim önerim OC'lu 6700K ya da en azından sıfır Ryzen 5 1600 12nm tabanlı bir sistem kullanmanızdan yana 🙂.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı