Çözüldü ASUS Z390-F GAMING Anakart RGB'si çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ulubey

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Cyber Criminal
Arkadaşlar merhaba kullanmış olduğum anakart (ASUS Z390-F GAMING Anakart RGB) gerekli RGB programlarını kurtum (ASUS Aura - ASUS armoury crate) bunları farklı kurdum yalnız daha sonra anakarttaki RGB söndü ve yanmıyor BIOS günceldir arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum

Ek olarak:

1-) Ekran kartı RGB çalışıyor
2-) ASUS sıvı soğutucu RGB çalışıyor.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum ve neredeyse 1 haftadır çözüm arıyorum. Bloglarda aynı durumdan muzdarip birkaç kişi denk geldim ancak hala çözüm yok. Teknik destekle iletişime geçtim ama tabii ki bilgileri olmadığı için hiçbir yardımda bulunamadılar ki şaşırmadım 😄
2 Gün önce bana armory crate yüklememi söyledi ki en güncel program o gözüküyor.

fsdf.PNG

Ama eğer biraz aşina iseniz armory crate in dizüstülere dönük bir yazılım olduğunu bilirsiniz.
Komik tarafı ise sadece Coffee Lake ile çalışıyor program 😄

sdfsaf.PNG

Sonuç olarak şu anlık bir çözüm yok sanırım. Windows güncellemeleri ve ASUS'un bunlara yetişemesinden kaynaklı olabilir. Eğer bir çözüm bulabilirsem buraya iletirim.

Aynı zamanda benim açtığım başlığı da kontrol edebilirsiniz:

Aynı sorunu ben de yaşıyorum ve neredeyse 1 haftadır çözüm arıyorum. Bloglarda aynı durumdan muzdarip birkaç kişi denk geldim ancak hala çözüm yok. Teknik destekle iletişime geçtim ama tabii ki bilgileri olmadığı için hiçbir yardımda bulunamadılar ki şaşırmadım 😄
2 gün önce bana armory crate yüklememi söyledi ki en güncel program o gözüküyor.

Eki Görüntüle 554970

Ama eğer biraz aşina iseniz armory crate in dizüstülere dönük bir yazılım olduğunu bilirsiniz.
Komik tarafı ise sadece Coffee Lake ile çalışıyor program 😄

Eki Görüntüle 554971

Sonuç olarak şu anlık bir çözüm yok sanırım. Windows güncellemeleri ve ASUS'un bunlara yetişemesinden kaynaklı olabilir. Eğer bir çözüm bulabilirsem buraya iletirim.

Aynı zamanda benim açtığım başlığı da kontrol edebilirsiniz:

Teşekkür ediyorum takipteyim. Durumun Windows ve ekran kartı güncellemelerinden kaynaklandığı %100'dür. Çünkü ilk Windows kurulumda rengarenk yanıyordu ayarlanabiliyordu, lütfen çözüm bulduğunuzda deneyimlerinizi benimle paylaşın.

Teşekkür ediyorum takipteyim. Durumun Windows ve ekran kartı güncellemelerinden kaynaklandığı %100'dür. Çünkü ilk Windows kurulumda rengarenk yanıyordu ayarlanabiliyordu, lütfen çözüm bulduğunuzda deneyimlerinizi benimle paylaşın.

Yaklaşık 2 ya da 3 gün önce sorunum kendiliğinden düzeldi. Büyük ihtimalle güncellemelerle alakalı idi. Size de en azından 1 - 2 hafta güncellemeleri beklemenizi öneririm. İyi forumlar.

Yaklaşık 2 ya da 3 gün önce sorunum kendiliğinden düzeldi. Büyük ihtimalle güncellemelerle alakalı idi. Size de en azından 1 - 2 hafta güncellemeleri beklemenizi öneririm. İyi forumlar.

Şu anda benim de düzeldi, aynen Windows 10 güncellemeleriyle alakalı bir durummuş.

Geri
Yukarı