ASUS Z490 H sistem açılmıyor

Herdeja

Hectopat
Yer
Hogwarts
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 1 aydir bir sistemle ugrasiyorum simdi i5 11600K işlemci aldim ve yaninda ASUS Z490h anakarti aldim ve ilk basta taktigimda anakartta CPU isareti yaniyordu. Bilgisayar acmiyordu 2 3 saat ugrastim arastirdim ve en sonda bilgisayari acmadan BIOS Update yapabildigimizi ogrendim ve Update yaptiktan sonra bilgisayar açıldı ama ekranda kendisini guncelledigini ve bilgisayari dokunmama dair bir yazilar vardi. Bilgisayar birkac kez res atti ve sonra kapanip bir daha Power tusuna tepki vermedi ama anakartin isiklari yaniyor. Her turlu seyleri denedim bu arada yazilar cikmadan once BIOS'a girdim ve islemcinin ismini gordum, yani islemciyi gordu ve neden kaynaklanmis olduguna dair hiçbir fikrim yok. Yardimci olursaniz sevinirim.

BIOS’a girip işlemcinin adını gördüysen zaten BIOS güncellenmiş demektir.

Şimdi bilgisayar power tuşuna cevap vermiyorsa, ki neden vermesin anlamadım, PSU’nun şalteri varsa kapat, yoksa PC kapalıyken fişini çek. Power tuşuna 4 - 5 kere bas çek. Fişe tekrar tak ve çalıştır.

Çalışması lazım.

BIOS’a girip işlemcinin adını gördüysen zaten BIOS güncellenmiş demektir.

Şimdi bilgisayar power tuşuna cevap vermiyorsa, ki neden vermesin anlamadım, PSU’nun şalteri varsa kapat, yoksa PC kapalıyken fişini çek. Power tuşuna 4 - 5 kere bas çek. Fişe tekrar tak ve çalıştır.

Çalışması lazım.
Bende anlamadim cok sacma bir sey kapattim kac kez bastim ama olmadi cevap vermiyor hic acaba guc kaynagi mi dedim baska taktim olmadi belki kasada bisi var dedim degistim yine olmadi anlamadim

Geri
Yukarı