Asus z97-P G3258 Cpu Mac OS kurulumu

multibeastten önce bunu yaptım. burdada şöyle sıkıntı oluyor. usb belleğin dışında sürücülerin oluduğu kısımda EFI sürücüsü çıkıyor gerekli değişiklikleri kext leri falan söylenen yere koyuyorum ve yeniden başlattığımda hiçbirşey değişmiyor . yukardada yazmıştım tam boot etmesi gereken yerde disk0=error hatası çıkıyor

Clover Bootloader kurulumunu yaptıktan sonra USB içinden Config.plist dosyasını Driver64, Driver64UEFI içinden gerekli sürücüleri, Kexts/ Others yada 10.10 içinden gerekli kext' leri kopyaladın mı? Sadece kext' leri kopyalamak yetmez. Eğer doğru bir şekilde yağarsan sorunsuz açılır. Nihayetinde USB ile açılıyorsa..

Şuan 3.kez yeniden kuruyorum sistemi. Masa üstüne gelirgelmez hemen clover bootloader ı açıyorum ve uefi kurulum için olan kısımdakileri seçiyorum. Bootloader tamamlanınca efi görünüyor ama macos ismini verdiğim ve yosemite i kurduğum macos sürücüsü görünmüyo. Ben yinede gerekli kext leri config i hfplus ı falan hepsini yeni gelen efi/clover/ şeklinde gerekli yerlere kopyalıyorum. Kurulum bitsin yine aynısı yapıcam. Atladığım biyer olduğunu sanmıyorum ama tekrardan deniyecem

Bootloader kurulumundan sonra çıkan EFI, Senin OS X kurduğun HDD' nin EFI' si zaten. Kafan karıimasın diye sana bir tüyo; Kurulumdan sonra sistem açıldığında ilk olarak USB içindeki CLOVER dosyasını masaüstüne kopyala. Sonra USB çıkart. Ardından Clover bootloader kurulumunu yap. EFI bölüntüsü çıktığında bunu aç yeni bir pencerede masaüstüne kopyaladığın CLover Dosyasını aç. Gerekli dosyaları kopyala. Config.plist, kext dirver vs..

Tamamdır bootloader ı açtım kurulumu yaptım. Gerekli dosyalarda kopyalandı. Şimdi usb yi çıkarıp yeniden mi başlatmalıyım.

internetim geldi klavye mouse ( kablosuz ) olan geldi , ps/2 bağlı olanlar gelmedi. ses gelmedi alc891 versiyonu bulamıyorum nette. birde ekran kartını deneyeceğim nvidia web driver. birde şunu söyliyim yeniden başlatınca ekran direk gelmedi yine boot menüsü açıldı ama clover değildi. resmini çekip koydum . acaba normalmi böyle olması

Resim ekledim

Dosya Ekleri

• image.jpeg
    image.jpeg
    408,1 KB · Görüntüleme: 237
Bu Clover. Sadece tema yok. USB / EFI / CLOVER içindeki temaları HDD / EFI içindeki tema klasörüne koy.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı