Asus ZenFone 2 16GB Isınma Sorunu

Batuhan Safalı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar telefonu alalı daha 2 hafta bile olmadı. Bir oyuna girince 10 dakika sonra telefon ısınmaya başlıyor. Bu sabah Asus teknik servisini aradım ve anlattım olanları benden seri numarasını istedi sonrada bataryanızda bir sorun var teknik servise gelmesi gerekiyor dedi hatta telefonu o güne kadar kullanmayın telefona zarar verebilir dedi sıcaklık. Size sorum sizce göndermeli miyim ? Biliyorsunuz servisleri bir sorun çıkarıp para istiyorlar ve İstanbul'a gideceği için gelmesi en erken 20 iş günü o güne kadar telefonsuz kalacağım. Lütfen yardım edin ne yapmalıyım ? Özellikle @Recep Baltaş abi sen ne dersen odur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerleri nedir? Sizi her ne kadar rahatsız etsede normal bir sıcaklık değeri olabilir.

Yarım saatlik yüksek grafik oyun oynadıktan sonra;

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Cidden kimse bir şey söylemeyecek mi ?

Kardeşim yollamakta fayda var. Benim fikrim böyle. Bende telefonumu servise göndermiştim ama bilgisayardan idare ettim 20 gün. Hem artık bilgisayardan da Whatsapp benzeri uygulamaları girilebiliyor.

Benim 32 GB'lık model de bu şekilde. Acaba servislik bir durum var mı? İlk aldığımda çok ısınıyordu boşta fakat yaklaşık 12 saat geçti ve boşta batarya 35-36 derece, işlemcinin de ısındığı söylenemez.

A1 CPU Tool yükleyip CPU sıcaklığını gösterir misin? Telefonun çok ısınmıyor gibi. Sadece sıcaklığı fazla hissettiriyor.

Az önce 10 dakika Real racing 3 oynadım ve fena ısınmıştı. Daha sonra oyunu kapatıp menüye döndüğümde ekranda titremeler ve kaymalar vardı. Bunlar ben pamağımı oynattıkça oluyordu. Sadece menü değil, bütün uygulamalarda böyleydi. 5 dk sonra ekranı kapatıp açtım, düzelmişti. Vatan'dan değişim isteyeceğim.

Telefon, uygulamalara işlemci sıcaklığını paylaşmıyor. İndirdiğim uygulamalar, veriye erişemediklerini ve tahmin yaptıklarını söylemişlerdi.

32 gb modelini aldım. İlk şarjda artık tutulmayacak kadar ısındı. Zaten şarj soketi de tam oturması için kıracak gibi bastırmak gerekiyor. Çıkardım taktım düzeldi ama nasıl düzeldi. Hala 45 50 derece vardı. Oyun oynarkeni geçtim whatsappta bile elimi rahatsız edecek akdar ısınıyor. Arkadaşım 4 gün önce aldı. Onunki de başta böyleymiş sonradan düzelmiş. İnşallah bir sorun çıkmaz bu kadar ısınma olmaz çünkü.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı