Asus ZenFone 2 16GB Isınma Sorunu

Batarya 45 dereceden sonra alarm verir. Ara sıra oyun oynarken bataryayı soğutun. Ben de Zenfone 2 kullanıyorum ama Z3580 işlemcili olanından. 1080P kayıtta benimki de ısınıyor, hem de acaip fakat GTA:SA'da işlemci 50'lerde oluyor, beni rahatsız etmiyor. Sizin için nasıl bilemem fakat boştaki CPU kullanımı yüksekse bu olabilir. Factory Reset yapıp sonra sistem güncellemelerini yükleyip öyle dener misiniz hocam?

Factory reset atın ve cache temizliği yapın, Android cihazlarda eski yazılımdan kalan artıklar bu tarz sorunlara sebep oluyor.

Birincisi Asphalt 8' de yüksek ayarlarda 57 derece gördü hocam. İkincisiyse Factory reset dediğiniz fabrika ayarlarına geri dönüş mü ? Birde fabrika ayarlarına geri dönersem garantiden çıkmaz mı ?

Çok kararsız kaldım yardım edermisiniz ? Format atsam garantiden çıkmıyor mu ? Normal değerler midir bu değerler peki ?

Birincisi Asphalt 8' de yüksek ayarlarda 57 derece gördü hocam. İkincisiyse Factory reset dediğiniz fabrika ayarlarına geri dönüş mü ? Birde fabrika ayarlarına geri dönersem garantiden çıkmaz mı ?

Çok kararsız kaldım yardım edermisiniz ? Format atsam garantiden çıkmıyor mu ? Normal değerler midir bu değerler peki ?
Factory Reset fabrika ayarlarına dönmektir hocam, garanti dışı etmez. Garanti dışı edenler resmi olmayan ROM'lar ve root işlemidir. Fabrika ayarlarına döndüğüde cihazdaki 3.parti uygulamalar silinir, belki sizde de yabancı bir uygulama sorun yaratıyor olabilir diye önerdim.

Screenshot_2016-08-18-19-56-38.jpg

20dk. boyunca GTA:SA oynadım, durum böyle hocam. Bendeki değerler oyundan oyuna değişiyor, mesela NOVA 3'de sizinki gibi oluyorken GTA:SA'da böyle oluyor. Benim fikrim normal, ama size göre anormal ise cihazınızda virüs taraması yapabilirsiniz. Bu arada SoC_DTS çipin sıcaklığıdır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-08-18-19-56-24.jpg
    Screenshot_2016-08-18-19-56-24.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 59
Değiştirmeyeceğim fakat reset atacağım sanırım. Sıcaklık şimdi fazla değil gibi gelmeye başladı gözüme fakat bu sefer aklıma başka bir şey takıldı. Modern Combat 5 oynarken ilk 3 dakika normal akıcı oynanıyor fakat sonraki dakikalarda kasıyor. Fps tahminen 23-25 falan sanırım. Normal midir sizce ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı