Asus Zenfone 2 kamera ve ekran hakkında

hüseyin çınar

Hectopat
Makaleler
1
Uzun bir araştırmadan sonra Asus ZF2 nin 1.8 GHZ lik modelini almaya karar verdim. Ama kamerası hakkında bazı şüphelerim var. Şu anda elimde Huawei Ascend G7 var ve değiştirmek durumundayım. Kamera performansı fena değil. Tamam telefon bu sonuçta fotoğraf makinesi değil ama yine de internetten gördüğüm kadarıyla Asusun kamerası özellikle video çekimlerinde beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Sizce Asusun kamerası hem fotoğrafta hem videoda G7 den daha kaliteli işler başarabilir mi? Mümkünse elinde hem G7 si hem de Asusu olan arkadaşlar karşılaştırmalı resim ve video atarlarsa sevinirim. Bir de lütfen yok Asusta şu kadar RAM var Snapdragon 801-810 ayarında işlemcisiyle kurtarır vs. gibi teorik bilgiye dayalı yorumlar yapmayın.
Ayrıca Asus zenfone 2 kullanan arkadaşlar ekran sürelerini de atarlarsa çok iyi olacak.
NOT: Sitede paylaşılan resimleri inceledim. Ama başka kişilerin ve sitelerin(gsmarena dahil) attığı resimler arasında dağlar kadar fark var. Birine bakınca evet iyimiş denilirken diğerine bakılınca, ki benim yorumum da bu yönde, pek olumlu yorum almıyor.

Zenfone 2'nin kamera konusunda bir sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum. Benim tek beğenmediğim noktası ekranının parlaklığının biraz düşük kalması. Onun dışında gerek performans gerek kamera ve stabilite olarak bence o fiyata çok iyi ve güzel bir telefon olmuş.

Yazılımla umarım video performansı arttırılır. Geceleyin hem 30 fps olmasından hem de Optik Imaj Stabilizasyonu olmamasından (sadece dijital olarak var) çekimler pek iyi değil. Bu arada ben de almak istiyorum Zenfone 2.

Zenfone 2'nin kamera konusunda bir sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum. Benim tek beğenmediğim noktası ekranının parlaklığının biraz düşük kalması. Onun dışında gerek performans gerek kamera ve stabilite olarak bence o fiyata çok iyi ve güzel bir telefon olmuş.
Evet ekran parlaklığı da düşük ama benim için çok önemli olmadı. Technopatta herhalde Asus ZF2 alan arkadaşlar yok. İncelemeler yapılmadı. Bulunduğum ilde maalesef stoklarda ZF2 yok. Olsa gidip kendim inceleyeceğim. Artık daha olmadı internetten sipariş verip sim takmadan ve WİFİ ile bağlantı yapmadan deneyip beğenmezsem geri iade edeceğim.

Yazılımla umarım video performansı arttırılır. Geceleyin hem 30 fps olmasından hem de Optik Imaj Stabilizasyonu olmamasından (sadece dijital olarak var) çekimler pek iyi değil. Bu arada ben de almak istiyorum Zenfone 2.
Yazılımla ne kadar arttırılabilir ki acaba? Sonuçta donanımın da sınırı bir yere kadar. Galiba kameranın tek artısı gece çekiminin iyi olması.

Açıkçası kötü olduğunu düşünmüyorum. Gözlerimle ham halini gördüm sonuçta. Teknoseyir'in fotolarına da baktım. Fotolar bayağı keskin ve zoom yapınca donuklaşıyor. Jitter efekti gibi. :D

Telefon teknik özellikler açısından harika ama lansmanındaki gösterilen fotograflarla Zenfone 2 nin çektiği fotoğrafların hiç alakası yok resmen pastel boyalı bir görüntüsü var. Ekran ışığı da sönük hadi ekran ışığı o kadar önemli değil ama kamerası kötü çıktı. Telefon ile bir sürü fotoğraf çektim hepside aynı gıcık görüntü var biraz yakınlaştırınca insan pastel bir görüntü görüyor. Birde başkalarının göremediğini gör diyorlar ya. Tamam o bir telefon fotoğraf makinesi değil ama bir telefonu cazip kılan şeylerin başında gelir kamerası, 13 mp kameradan da böyle düşük kalite beklemezdim. Anlamadım Zenfone 6 mı alsam ne yapsam eğer Zenfone 6 nın kamerası bunun kamerasından iyiyse Zenfone 6 alırım. Yemişim 4 gb Ram'i yaa! Zaten telefonda üstüste uygulama açıp oyun oynamayacağım.

Son düzenleme:
Telefonla fotoğraf çektim demişsiniz , çekerken yüklü olan firmware sürümüne baktınız mı peki belki hiç bir güncellemesi alınmamıştır baktığınız telefonun bunlara da dikkat edelim çünkü Technopat inceleme fotoğraflarına baktığımızda ben kötü bir kamerası olduğunu düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı