Asus Zenfone 2 vs LG G3?

Wolfendq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, telefonum kırıldı. Yeni telefon almak istiyorum ama 2 ay zamanım var. Sizce bu iki telefon arasından hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
LG G3 ekranının 2K olmasından dolayı oyunlarda kasma, arayüzde donmalar yapabiliyor. Ayrıca pil ömrü ekran ve işlemcisinden dolayı pek iyi değilmiş. Asus Zenfone 2 tercihimdir.

G2'nin verdiği performans ve pil ömrü G3'ten daha iyi. Fakat kamera, ekran, yeni ve daha iyi bir arayüz olarak G3 önde. Ama ben Asus Zenfone 2'yi G2'ye de tercih ederim. Benchmark testlerinde Asus Zenfone 2 az da olsa önde.

G2'ye G3 arayüzü geldi. IPS ekranı da oldukça iyi. G3 ekranı tabi ki daha iyi ancak G2 ekranı da geri kalmıyor. Ancak kamerada Asus Zenfone 2 ile G2 arasında fark var. Zenfone 2'nin incelemelerine bakılırsa daha iyi bir kameraya sahip. Benchmark testine bakmanın bir anlamı yok.
G2, 4.2.2'de 34bin, 4.4.2'de 29bin, 5.0.2'de 40bin antutu puanı aldı.

Antutu'dan bahsetmiyoruz. GFX benchmark gibi kaliteli benchmark testleri gerçekleri gösteriyor. Şahsen Antutu'ya güvenmiyorum. Asus Zenfone 2 ekstra olarak daha ucuz olacak.

Zenfone 2'nin G2 'den üstün olduğu nerden çıktı. Zenfone 2 performans ve kamera olarak çok daha üstün.

2 aydır Zenfone 2 kullanıyormuş gibi konuşuyorsun. Daha piyasaya çıkmamış telefonun performansından bu kadar emin olma. Karşısındaki cihaz G2. 1,5 yılda performansından gram kaybetmemiş bir cihaz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı