Asus Zenfone 2 vs LG G3?

Yanlız o telefon bizim ülkemizde yok şuan. Şuanda tam nerelerde var bilmiyorum ama asus kendi ülkesinde çıkartmıştı. O zamandan beri birçok ülkeyede gelmiştir. Yani telefonda sorun yok, olsaydı haberini alırdık.

Çok zorlamasaydın çözmek için, imzamda yazıyordu zaten.. Hâlâ benim G2'yi Zenfone 2'den üstün tuttuğumu düşünüyorsun değil mi? Sonra da karşıma geçip benimle tartışma gayretine giriyorsun. Neyse sana iyi forumlar..

@Bloother , arkadaşım onu sendeğil başka bir arkadaş demiş. Ve o arkadaş olaydan uzak yaşıyor hala. "G2 daha üstün" demiş. Ben savunmamı yaptığım anda olaya sen dalmışsın. Yorumları gözden geçir, anlarsın.

Evet G2 daha üstündür. :)

Asus'un güzel, sade bir arayüzü var fakat G2'nin yazlım konusunda sundukları şu an için daha iyi. Lg'nin, telefonlarına kurabileceğiniz güzel yazılımları var ve arayüz olarak (bence) Asus'un önünde.

Zenfone2, işlem gücü olarak kağıt üzerinde daha iyi duruyor. Neymiş ne değilmiş zamanla anlaşılır. (En güçlü modelini baz aldım.)

64 bit işlemci, şimdilik sadece Android L üzerinde işe yarayacak. Kısaca pazarlama taktiği. (Art yüzünden çalışmayan program sayısı hiç az değil bu arada)

Ses kalitesi olarak G2 gerçekten iyi. Zenfone2'nin durumunu tabiki bilmiyorum.

Kamera olarak Zenfone2 daha üstün duruyor. Burda G2'nin kamera konusunda çok iddalı olmamasının payı büyük.

Ekran konusunda G2 daha üstün duruyor.

Ekran sağlamlığı konusunda Zenfone2 daha üstün. (Gorilla Glass3)

Telefonun ergonomik tasarımı, ekran-boyut oranı, G2'nin daha iyi.

G2'de, Qualcomm işlemci var ve bu işlemci İntel işlemcilere göre daha avantajlı. (Hızları yakın ise)

G2'nin, uzun batarya ömrü var.

G2, aksesuar seçeneği olarak daha üstün.

Zenfone2'nin üstün görünen yanları yok değil fakat G2 ondan daha üstün bir cihaz.

İkisi arasında bir tercih yapacak olsam, Zenfone2'yi tercih ederdim. G2'nin yazılım desteği taş çatlasın 1 sene daha devam eder.
Aralarında ufak bir fark varken, yazılım desteği uzun olanı seçmek daha mantıklı olacaktır.

Edit: Bildiğim kadarıyla Zenfone serisine (4-5-6), halen daha Android L gelmedi. Zaten bi gıdım telefonu olan firmanın işi bu kadar uzatması hoş değil. :) G2'nin durumu da çok farklı değil tabi..

Son düzenleme:
Zenfone 2 nedir, ne değildir? Geldiğinde hep birlikte göreceğiz. Zaten Zenfone 2'nin piyasada tutunabilmesi için G2'den bariz şekilde üstün olması şart. Çünkü aşağı yukarı aynı fiyatta olacaklar. Tüketiciler LG G2'ye daha sıcak bakacaktır. Zenfone 2 daha pahalı olursa fazla şansı olmaz.

Evet G2 daha üstündür. :)

Asus'un güzel, sade bir arayüzü var fakat G2'nin yazlım konusunda sundukları şu an için daha iyi. Lg'nin, telefonlarına kurabileceğiniz güzel yazılımları var ve arayüz olarak (bence) Asus'un önünde.

Zenfone2, işlem gücü olarak kağıt üzerinde daha iyi duruyor. Neymiş ne değilmiş zamanla anlaşılır. (En güçlü modelini baz aldım.)

64 bit işlemci, şimdilik sadece Android L üzerinde işe yarayacak. Kısaca pazarlama taktiği. (Art yüzünden çalışmayan program sayısı hiç az değil bu arada)

Ses kalitesi olarak G2 gerçekten iyi. Zenfone2'nin durumunu tabiki bilmiyorum.

Kamera olarak Zenfone2 daha üstün duruyor. Burda G2'nin kamera konusunda çok iddalı olmamasının payı büyük.

Ekran konusunda G2 daha üstün duruyor.

Ekran sağlamlığı konusunda Zenfone2 daha üstün. (Gorilla Glass3)

Telefonun ergonomik tasarımı, ekran-boyut oranı, G2'nin daha iyi.

G2'de, Qualcomm işlemci var ve bu işlemci İntel işlemcilere göre daha avantajlı. (Hızları yakın ise)

Zenfone2'nin üstün görünen yanları yok değil fakat G2 ondan daha üstün bir cihaz.

İkisi arasında bir tercih yapacak olsam, Zenfone2'yi tercih ederdim. G2'nin yazılım desteği taş çatlasın 1 sene daha devam eder.
Aralarında ufak bir fark varken, yazılım desteği uzun olanı seçmek daha mantıklı olacaktır.

Edit: Bildiğim kadarıyla Zenfone serisine (4-5-6), halen daha Android L gelmedi. Zaten bi gıdım telefonu olan firmanın işi bu kadar uzatması hoş değil. :) G2'nin durumu da çok farklı değil tabi..
Katılmıyorum. Sen G2'nin şekli güzel demişsin, bana göre Zenfone 2 daha şık duruyor olabilir. Yazılımsal değil de kapasitif tuş tercih ediyor olabilirim. Ayrıca Z3580 güçlü bir işlemcidir. Mesut çevik "Snapdragon 805 performansı verir, 810'a yakındır" diyor. Kameradan bahsetmek bile istemiyorum. Telefondaki "Zen" tasarımı, metal olan o kısmı telefonu bana göre G2'den daha şık gösteriyor. Yazılımsal olarak Zenfone 2 daha şık. Bunlar kişisel tercih, öznel yargılar.

Gel gelelim performansa, Z3580 Snapdragon 800 işlemcisine göre daha güçlü bir işlemci, zaten geldiğinde göreceksiniz. 4GB RAM ile geliyor (Z3580 işlemci kullanan modeli). Bu da G2'den çok daha üstün bir özelliğidir. Zen UI arayüzü tamamen kişiselleştirilebiliyor, tema ve ikon paketleri mevcut. Pil olarak 3000 mAh bataryaya sahip. Ekran olarak, parlaklık olarak G2 önde lafımız yok. Kamera olarak Zenfone 2 öndedir isterseniz araştırabilirsiniz. Qualcomm işlemci İntel işlemcilere göre daha avantajlı demişsiniz, katılmıyorum. Optimizasyon sorunları zamanla iyileşecek sorunlardır. Varsa da 3-5 uygulamada, oyunda var.

Asus her ne kadar bir avuç telefona sahip olsa da Dünya'nın en iyi bilgisayar parçası üreten firmasıdır. Sadece telefon üretmiyor.

Üzgünüm ama yazdıklarımı ya tam okumadınız ya da anlamadınız.
Yazdıklarımı tekrar okursanız ve farklı bir açıdan bakarsanız büyük ihtimalle anlaşabileceğiz.

Zaten konu amacından saptığı için çok uzatmak istemiyorum. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

5:40'dan sonrasını izleyin lütfen.

1. İkisininde bataryası 3000 mah ve zenfone 2'nin ekran parlaklığı ve ekranının g2'ye göre daha altta olması zenfone 2 nin daha uzun batarya ömrü olacağını gösterir.
  2. İntel'in işlemci geliştirme politikası sadece performans değil aynı zamanda güç tüketimini azaltmak o yüzden performansı yakın olsa bile güç tüketimi intelde daha azdır. Buda zenfone 2'nin çalışma süresini uzatır.
  3. Aksesuarla telefonu karıştırmak saçma ve ülkemize gelmemiş telefonun aksesuarını nerden bileceğiz.
  4. Technopat'ın z5 incelemesinde asusun bu telefondaki yazılımlarından bahsediyor istersen bir bak, oradaki yazılım ve desteğin haricinde yeni yazılımların gelmesi büyük ihtimal.
  5. Donanımlar yakın ise tüketici kameraya, pil ömrüne ve fiyatına odaklanır.
  6. Görünüşü kişiye göre değişir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı