Asus Zenfone 2 vs Zenfone 2 laser vs Zenfone selfie

odabas32

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus'un bu sıralar bir sürü telefonu çıktı hangisini alacağına karar veremedim. Zenfone 2, Zenfone 2 laser, Zenfone selfie modellerinin artı ve eksilerini yazarmisiniz ona gore seçim yapacağım. Laser'in fiyatı biraz düşük olduğu için onda gözüm var ama eksilerini bilmiyorum yazarsanız sevinirim. Özellikle batarya konusunda çok hassasım kendim Zenfone 5 kullanıyorum da anneme vereceğim şarjı bana dayanmadığı için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zenfone 2 donanım ve performans olarak diğer cihazlardan daha iyi. Zenfone Selfie ön kamera olarak daha iyi bir cihaz. Zenfone Laser ise kamera yanındaki lazer ile otofokus yaparak daha iyi odaklanmasını sağlıyor. Benim tavsiyem Zenfone 2 almanız.

Yalnız Zenfone laser de olan oto focus özellği Zenfone selfie de de bulunuyor ve ön kamerası daha güzel. Ayreten Zenfone laser gorilla glass 4 kullanırken Zenfone 2 gorilla g. 3 kullanıyor. Asus neden böyle yaptı bilmiyorum ama hepsini bir telefonda birleştirseymiş daha güzel olurmuş. Bu yüzden kararsız kaldım :D Sanırım Zenfone 2 yada laser alacağım fiyatı açısından laser daha uygun.

Aralarından en performanslısı Zenfone 2, Selfie ise ön kamera olarak hepsinden daha iyi ama donanım olarak Zenfone 2'nin gerisinde. Zenfone 2 Laser ise bu iki cihazın rakibi değil.
Haklısınız fakat ekran koruması bir tık aha güçlü Zenfone 2 laser in. Peki bir sorum olacak ses seviyesi nasıl bu laser in yüksek mi yoksa Zenfone 5 teki gibi düşük mü?

MediaTek işlemcili telefon hiç kullanmadım sarj konusunda intel işlemcili telefondan daha az sarj yiyor diye tahmin ediyorum ama intel işlemcili telefon çok güç tüketiyor avantajıda hiç kasmıyor olması. Bu durumlar beni kararsız bıraktı :D

Aralarından Zenfone 2 almanızı öneriyorum. Donanım olarak yarı yolda bırakmayacaktır. Android hepimizin bildiği gibi RAM' i fazlasıyla kullanan bir işletim sistemi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı