Zenfone 2 vs Zenfone Selfie

faruk sgemne

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun zamandır Zenfone 6 kullanıyorum ve bir sıkıntısını görmedim ama yenilemeye karar verdim.
Zenfone 2 almayı düşünüyordum. Ama Zenfone Selfie karşıma çıktı ve gayette hoş bir telefon özellikleriyle ama işlemci konusu kafamı karıştırdı. RAM sıkıntı degil gibi zaten Zenfone 2'de kolay dolmadıgı söyleniyor.
Bir tanesinin işlemcisi Snapdragon 615 digerininki ise Intel Atom Z3580. Grafik işlemcisi olarak da Snapdrogon olanda Adreno 405, Intel olanında ise PowerVR G6430 var. Bu işlemcilerden Intel olanına çok iyi diyorlar ama Snapdragon olanına pek sıcak bakılmıyor. Bazı incelemelerde gördüm ucu ucuna yeterli gibi cümleler falan kullanıyorlar. Çok oyun oynayan birisi degilim aslında ama oynadıgım zaman donsun vs. istemem açıkçası.
Zenfone Selfie alsam pişman olur muyum, performans açısından Zenfone 2 ile arasında bariz bir fark var mı?
Günlük kullanıma en çok hangi işlemci dayanır veya uzun sürede performans kaybına ugramaz? Bunlar da önemli tabi.
Bir de kafama takılan bir diger soru Asus tüm her şeyin birleştigi neden tek telefon yapmadı da böyle her birine farklı özellikler koydu? Hepsi bir arada olsa 1500'e kadar verilir o telefona neden böyle bir şey yaptı sizce?

Veya o fiyat segmentinde başka telefon önerilerinz var mı?

Vereceginiz cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Snapdragon işlemci optimizasyon yönünden de performans yönünden de daha iyi.
Asus tüm her şeyin birleştigi neden tek telefon yapmadı da böyle her birine farklı özellikler koydu?
Zenfone 3 Deluxe tam bahsettiğin telefon.

Ekim ayına kadar bekleyebilirim diyorsanız Zenfone 3 almayı tercih edebilirsiniz. Alt modeli bahsettiğiniz telefonlarla aynı fiyat segmentinde ve Adreno 506 GPU'su ile gelmesi bekleniyor. Sadece bunlardan ziyade Snapdragon 625, parmak izi sensörü, 5 mıknatıslı manyetik hoparlör, USB type-c gibi birçok özellikle geleceği duyuruldu. Bu videoya bakabilirsiniz ==>
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer ki ben bekleyemem diyorsanız Snapdragon işlemcili modeli tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Intel işlemcili telefon (Zenfone5) kullanıcısı olarak optimizasyon konusunda çok sıkıntı yaşadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ekime kadar beklemeyemem. Optimizasyon derken bir örnek verebilirmisiniz. Ne gibi konularda sorun çıkartıyor bu işlemci.
ADRENO 405 FULL HD EKRAN İÇİN YETERLİMİ SİZCE...UZUN SÜRE KULLANIMDA 1.5-2 YILDA SORUN ÇIKARTIRMI..
Ya da daha iyi bir telefon öneriniz varmı onu ögrenmek isterim.

Optimizasyondan kastım Snapdragon kullandığı için rahatça açabilen telefonlara nazaran Intel kullanan modelin uygulamayı desteklememesi açabilse bile çok şarj harcayıp aşırı ısınması örnek verilebilir. Özetle birçok firma ile Intel arasında uyumluluk sorunu var (bkz: Gameloft). Kısacası Snapdragon alarak Intel e nazaran kafanız rahat olur.

Ayrıca şu anda Zenfone 5 kullanıyorum 1 seneyi geçti . Allah'a şükür hiç sorun çıkartmadı ama şarj sorunu filan var Intel olduğu için. Diğer konuya gelecek olursak Asus almak oldukça iyi bir fikir bence diğer markalara bakmaya gerek yok.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şunu da ekleyeyim Adreno 405 çok çok iyi bir GPU olmasa da piyasadaki diğer telefonlara nazaran çok kaliteli ve güçlü bir seçim. Adreno 306 değerinde bir GPU bile her şeyi açıyorken Adreno 405 in sorun çıkartacağını sanmam.

Şunu da ekleyeyim Adreno 405 çok çok iyi bir GPU olmasa da piyasadaki diğer telefonlara nazaran çok kaliteli ve güçlü bir seçim. Adreno 306 değerinde bir GPU bile her şeyi açıyorken Adreno 405 in sorun çıkartacağını sanmam.

eyvallah kardeşim bende kararımı verdim zaten dedigin gibi selfie modelini alıcam işlemci vs için çok saol

Zenfone 2'nin 4 GB'lik modelini kullanıyorum. İlk aldığımda uyumsuzluk sorunları vardı fakat zamanla çözüldü zaten 4 GB RAM fazlasıyla yeterli. Bir de PowerVR G6430'u Adreno 405 ile kıyaslanması bence yanlış çünki çok daha üstün bir gpu her ne kadar uyumsuzluk sorunları var densede artık o sorunlar çözülmüş durumunda şu ana kadar hiç bir oyunda sorun yaşamadım takır takır en yüksek ayarlarda oynatıyor. Bu yüzden bir selfie kamerası yüzünden daha düşük performans alacağın bir ürünü tavsiye etmem 4 GB olan Zenfone 2'yi almalısın

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı