ASUS Zenfone 3 garantiye vermek

Canemre35

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Iyi günler arkadaşlar. Benim ASUS ZenFone 3 model telefonum var. Ben bu telefonu bundan yaklaşık 11 ay önce hatta 1 sene oldu diyebiliriz yere düşürdüm. Ve bir daha telefon bir darbe almadı yere falan düşürmedim. O zamanlar telde hiç bir sıkıntı yoktu. Taki bu aya kadar telefon ara sıra kendi kendine işlem yapıyor. Bir uygulamayı açıyor kapatıyor kendi kendine bir şeyler yapıyor. Resetledim fayda etmedi. Özelikle telefonun geri tuşu ana sayfa tuşlarına falan basınca sapıtıyor. Bide bu arka camı kapağı köşelerden açılmaya başladı. Sanırım yapışkanı etkisini kayıp ediyor. Telefonu garantiye vermek istiyorum fakat bu düşürmeden kalan telefonun kasasında bir kaç darbe izi var. Sizce yaparlar mı yoksa kullanıcı hatası deyip geri mi gönderirler?

düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

IMG-20190403-WA0032_1.jpegIMG-20190403-WA0031_1.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Göndermekte fayda var. 15-20 gün kalır kontrol ederler eğerki kullanıcı hata belirlenir ise Asus tarafından aranır yada mesaj atılır. Bu sırada artık ücretli yapılıp yapılmamasına karar veririsiniz. Tabi bu söylediğim kullanıcı hatası için geçerlidir.

Ama yandaki izler Anahtar ve bozuk para izine benziyor. Ürüne deforme olmuş diye not edilir diye düşünüyorum.

Geçmiş olsun. Ama Asus'un telefon teknik servisi aşırı ilgisiz ve kötü. Zenfone 2'ye sahiptim, telefon akşam yatmadan önce gayet iyi çalışıyordu. Sabah kalkınca bir baktım telefonda ne görüntü ne ses. Şarja taktım vs akla gelebilecek her şeyi denedim yok. Servise yolladım, 1 hafta sonra kullanıcı arızası diyip 2.el değeri 400-500₺ olan telefonun anakart tamiri + işçiliğine 500-550₺ arası bir şey istediler. Bindim küplere sinirli şekilde konuşuyorum telefonda, istemez diyip iadesini istedim. Telefonun ölüsünü bile 2 hafta sonra yolladılar. Velhasılıkelam bundan böyle ne Asus akıllı telefon alırım ne de tablet türü şeylerini. %99 ihtimalle size de kullanıcı hatası diyecekler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı