Atatürk düşmanı Mısıroğlu’nun ismi caddeye verilecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"Keşke Yunanlılar galip gelseydi " sözü ile tanınan Kadir Mısıroğlu'nun ismi AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir cadde ya da sokağa verilecek.


AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk ve Cumhuriyet'e yönelik hakaretleri ile gündeme gelen Kadir Mısıroğlu'nun ismini kentte sokak ya da caddeye verme kararı aldı.

AKP'li belediyenin kamuoyunda fesli Kadir olarak bilinen Kadir Mısırlıoğlu'nun isminin bir sokak ya da caddeye verilmesi kararına İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu sert tepki gösterdi. AKP'li Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a karardan dönülmesi çağrısında bulunan Tozoğlu, şunları söyledi:

“İsmi caddeye vermeyi düşünülen bu kişi Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyetimizin kuruluş değerleriyle kavgalı olmasıyla bilinmektedir. İstiklâl şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a küfür diyecek kadar kendinden geçmiş bu kişinin isminin bir caddeye verilmesi kabul edilemez. Bu vesileyle Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Altay’a tavsiyemiz eğer varsa bu vahim hatalı düşüncesinden derhal vazgeçmesidir. Eğer böyle bir düşüncesi var ise ismi Cumhuriyet ve kurucu değerlerimize düşman kişileri taltif eden bir kişi olarak hafızalarda yer alacaktır. Kıymetli hemşerilerimiz de bilmelidir ki konunun yakından takipçisi olacağız. Milletimizin ve milli değerlerimizin düşmanlarının taltif edilmesine rıza göstermeyeceğiz.” 

Uchiha Shisui

Hectopat
Katılım
1 Ekim 2019
Mesajlar
9.375
Makaleler
6
Çözümler
21
Yer
Konohagakure
Konuyla ilgili hissiyatım ektedir.

download.jpeg
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı