Atatürk filmi, Amazon ve Netflix'te yayınlanacak

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
Disney Plus'ın Atatürk filmini yayınlamaktan vazgeçmesi kullanıcılar tarafından büyük tepkilere neden olmuştu. Kararda, Ermeni baskısının paylaşımlarının etkili olduğu iddia edilmişti. Filmin Amazon ve Netflix'te yayınlanacağı ve Avrupa ile Doğu Asya'da da gösterime gireceği öğrenildi.

Kaynak: Disney Plus'ın yayınlama kararı tepki çekmişti! Atatürk filmi, Amazon ve Netflix'te yayınlanacak

Atamıza sahip çıkalım bu da iptal edilmesin.

Bu haber kesin mi? Yani Netflix ve Prime açıklama yaptı mı? Ermeni baskısının bir kanıtı var mı? Sadece soruyorum saldırmayın.

Disney Plus'ın Atatürk filmini yayınlamaktan vazgeçmesi kullanıcılar tarafından büyük tepkilere neden olmuştu. Kararda, Ermeni baskısının paylaşımlarının etkili olduğu iddia edilmişti. Filmin Amazon ve Netflix'te yayınlanacağı ve Avrupa ile Doğu Asya'da da gösterime gireceği öğrenildi.

Kaynak: Disney Plus'ın yayınlama kararı tepki çekmişti! Atatürk filmi, Amazon ve Netflix'te yayınlanacak

Disney'in iletişim noktasındaki başarısızlığı beni hayrete düşürüyor. Koskoca firma daha neyin neden yaptığını açıklamıyor, mesut çevik gibi YouTube içerik üreticilerinden öğreniyoruz işin aslını. Şaka gibi.

Bu haber kesin mi? Yani Netflix ve Prime açıklama yaptı mı? Ermeni baskısının bir kanıtı var mı? Sadece soruyorum saldırmayın.

Yok. Disney Disney+ projesinden istenen başarı elde edilemeyince küçülmeye gitti projede. Bütün yerel içerikler kaldırıldı ve iptal edildi. Ermeniler de Disney'in sessizliğinden pay kaptı. İşin daha komiği proje aslında fox projesiymiş. Sonrasında Disney projesi yapılmış. Bu kadar sorun çıkarabilecek bir proje daha kötü yönetilemezdi muhtemelen.

Yok. Disney Disney+ projesinden istenen başarı elde edilemeyince küçülmeye gitti projede. Bütün yerel içerikler kaldırıldı ve iptal edildi. Ermeniler de Disney'in sessizliğinden pay kaptı. İşin daha komiği proje aslında fox projesiymiş. Sonrasında Disney projesi yapılmış. Bu kadar sorun çıkarabilecek bir proje daha kötü yönetilemezdi muhtemelen.
Önceki açılan konuda da sordum düzgün cevap alamadım. Cevaplayanlarda olayı farklı tarafa çekiyor.

Bu film bana Atatürk'ü yansıtamayacak saçmalayacak gibi geliyor böyle saçma sapan oyuncuların canlandırdığı filmler yerine Atatürk'ün elinden yazdığı kitapları okurum daha iyi.

Amazon Prime'dan izlerim artık.

Atatürk'ün hedeflediği zeki, çalışkan, başarılı, naturalist bir Türk genci olmak yerine Instagram'dan insanlara GIF atarak onlardan daha üstün olduğunuzu sanmanız doğru değil.

Çoğunluk güç belirtisi değildir. Norveç, İsveç gibi Avrupa ülkelerin çoğu bizden nüfusu az ama imkanları ikiye katlar bizi.

Geri
Yukarı