Atatürk Havalimanı'nın yıkımına başlandı! Yerine Millet Bahçesi yapılacak

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün isminin yavaş yavaş her yerden siliniyor olması bir tek benim mi dikkatimi çekiyor?

AKP'li Dalaman Belediyesi Bayramın Adından Atatürk'ü Çıkardı
Çok yeni fark ettmişsiniz aslında.

Aslında en mantıklı hareket şuydu: Yeni İstanbul havalimanını yapmak yerine Atatürk havalimanı çevresini genişletip daha büyük kapasiteye getirmekti. Daha ucuza mal olacaktı. Ancak hükümet maalesef yeni havalimanı yapmayı tercih etti. Şu an haliyle bu havalimanı atıl durumda. Madem işletilmeyecek (ki işletilmesi çok garip olur artık, maliyeti de karşılayamayacak kadar yeni havalimanına yönlendirildi tüm seferler) en azından anket açılarak bu alanın ne yapılması gerektiği halka sorulabilirdi. Şahsen ben buranın park olması taraftarıyım ancak ben böyle düşünüyorum diye insanlara sorulmadan iş yapılmasını destekleyecek değilim.

Hocam hiç Atatürk havalimanına gittiniz mi? Ben Karadeniz bölgesinde üniversite okuduz ve onlarca kes Atatürk havalimanını kullanmış birisiyim. Trabzon'dan İstanbul'a uçak bir saat 45 dakika sürmezdi gelmesi ama yoğunluktan yarım saat uçak havada tur atar iniş bekler sonra iner bu sefer de 1 saat perona yanaşma vakti alırdı. İstanbuldan Trabzona uçacağım zaman ise yarım saat bir saat uçağın kalkması için sıra beklerdik. Öyle saçma işmi olur bu tarz olaylara siyasi körlükle bakmamak lazım bence. Atatürk havalimanı arazisini attım altta. Nereye doğru genişletecen orayı mesela? Etrafı full yapılaşma iken.
Üstüne şehrin ortayerinde İstanbul gibi 15 milyonluk bir şehirde ne zaman kadar gidecek bu kapasite veya yoğunluk. Atatürk havalimanı yapılalı 60 seneyi geçmiş pistler yıpranmış binalar eskimiş. Onu baştan tamir et tadil et pist yap flan ile uğraşmak saçmalık bence. Çünkü 3-5 sene sonra gene yetersiz gelecek kapasite. Sen o kadar masraf ettiğinle kalacan.

Bu alanı devlet imara açsa linç yer resmen nasıl değerlendirlebilir ancak park bahçe otopark piknik alanları flan yapılabilir buraya. Buna bile karşı çıkan varsa yuh yani. Boş atıl olarak durmasını savunanda artık ne bileyim nasıl birisidir. Veya birileri çıkıp tekrar geri oraya dönecez tekrar aktif edecez yeni havalimanını yıkacaz kargo havalimanı yapacaz diyen kişiler populist davranıyordur. Bu söylem akıldan mantıktan uzak çünkü.

1652552073670.png

Son düzenleme:
Hocam hiç Atatürk havalimanına gittiniz mi? Ben Karadeniz bölgesinde üniversite okuduz ve onlarca kes Atatürk havalimanını kullanmış birisiyim. Trabzon'dan İstanbul'a uçak bir saat 45 dakika sürmezdi gelmesi ama yoğunluktan yarım saat uçak havada tur atar iniş bekler sonra iner bu sefer de 1 saat perona yanaşma vakti alırdı. İstanbul'dan Trabzona uçacağım zaman ise yarım saat bir saat uçağın kalkması için sıra beklerdik. Öyle saçma ismi olur bu tarz olaylara siyasi körlükle bakmamak lazım bence. Atatürk havalimanı arazisini attım altta. Nereye doğru genişletecen orayı mesela? Etrafı Full yapılaşma iken.
Üstüne şehrin ortayerinde İstanbul gibi 15 milyonluk bir şehirde ne zaman kadar gidecek bu kapasite veya yoğunluk. Atatürk havalimanı yapılalı 60 seneyi geçmiş pistler yıpranmış binalar eskimiş. Onu baştan tamir et tadil et pist yap flan ile uğraşmak saçmalık bence. Çünkü 3-5 sene sonra gene yetersiz gelecek kapasite. Sen o kadar masraf ettiğinle kalacan.

Bu alanı devlet imara açsa linç yer resmen nasıl değerlendirlebilir ancak park bahçe otopark piknik alanları flan yapılabilir buraya. Buna bile karşı çıkan varsa yuh yani. Boş atıl olarak durmasını savunanda artık ne bileyim nasıl birisidir.

Eki Görüntüle 1387962

İstanbul havalimanında uçağın kalkması kaç dk sürüyor? Malum havalimanı büyüdükçe piste uzandığın yerde büyüyor neyse bunlar teknik konular. Ve ikisinin konumu aynı mi Allah için?
Bütün dedikleriniz haklı olabilir peki milyar dolarlık yatırım olan bir yer üstüne park mı yapılır?
Bu havalimanı bu kadar gereksizce İstanbul'da kar fırtınası olduğunda bakanlarımız İstanbul havalimanına inemediler buraya indiler neden acaba?

Ülkenin kamu kaynakları hepimizin parası boşa gitmesi hepimizi üzüyor cebimizden çıkan paralarla yapılıyor bunlar.

Bütün dedikleriniz haklı olabilir peki milyar dolarlık yatırım olan bir yer üstüne park mı yapılır?

Ne yapacaksın o zaman? Atatürk havalianı yapılalı 60 yılı geçmiş diyorum. O zaman ki maliyeti veya bugün ki sıfırdan yapılma maliyeti ile kıyaslamak saçma bence 60 yıllık pistleri.
Yıkmayalım dursun mu diyorsun sen şimdi?

Bu havalimanı bu kadar gereksizce İstanbul'da kar fırtınası olduğunda bakanlarımız İstanbul havalimanına inemediler buraya indiler neden acaba?

Kendin söylüyorsun kar fırtınası oldu ve bu kar fırtınası İstanbul'un kuzey cephesinde yoğun oldu güney kesimde o kadar kar yoktu o sırada. Yeni havalimanı 4-5 yıl oldu yapılalı 1 gün kar yağdı diye uçak seferleri 6-7 saat durdu diye şimdi proje çöp mü dememiz gerekiyor hemen?

Ben Trabzon'dan İstanbul'a kaç kere uçuşun iptal olduğunu bilirim Ocak- Şubat aylarında yoğun kar yağını olduğu zaman. Bunlar olağan şeyler doğa ile şaka olmuyor.

Şimdi sizin öneriniz tam olarak nedir? Yenisi yapıldığı halde bu 60 yıllık havalimanı durmalı ve 2-3 milyar dolar masraf edip pistleri yenileyip kullanamya devam mı edelim? Yoksa zaten yenisi yapıldı bu eskisine ihtiyaç kalmadı deyip. İstanbul'un göbeğinde devası bir yeşil alan mı kazanalım?

Hocam hiç Atatürk havalimanına gittiniz mi? Ben Karadeniz bölgesinde üniversite okuduz ve onlarca kes Atatürk havalimanını kullanmış birisiyim. Trabzon'dan İstanbul'a uçak bir saat 45 dakika sürmezdi gelmesi ama yoğunluktan yarım saat uçak havada tur atar iniş bekler sonra iner bu sefer de 1 saat perona yanaşma vakti alırdı. İstanbuldan Trabzona uçacağım zaman ise yarım saat bir saat uçağın kalkması için sıra beklerdik. Öyle saçma işmi olur bu tarz olaylara siyasi körlükle bakmamak lazım bence. Atatürk havalimanı arazisini attım altta. Nereye doğru genişletecen orayı mesela? Etrafı full yapılaşma iken.

Bu alanı devlet imara açsa linç yer resmen nasıl değerlendirlebilir ancak park bahçe otopark piknik alanları flan yapılabilir buraya. Buna bile karşı çıkan varsa yuh yani. Boş atıl olarak durmasını savunanda artık ne bileyim nasıl birisidir. Veya birileri çıkıp tekrar geri oraya dönecez tekrar aktif edecez yeni havalimanını yıkacaz kargo havalimanı yapacaz diyen kişiler populist davranıyordur. Bu söylem akıldan mantıktan uzak çünkü.

Eki Görüntüle 1387962
Bence yeni havalimanı iyi oldu.
Avrupanın en iyi 10 havalimanın da ikinci seçildi.
Gayet güzel.

Mevzu belli, kendi başarısı olmayan ve içinde Atatürk geçen şeylere düşmanlar. Ülke işsizlikten kırılırken, bir kesim evine ekmek götüremezken saçma sapan bir park yapmak bütçe israfıdır.

Bunların inandığı ve propagandasından çekinmediği din için i israf haramdır. Hele kendi halkın açken yapmak cehennemin kapını açıyor. Bunu ben değil inandıkları kitap söylüyor.

Karar sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı