Atatürk'ü Seviyor Musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gordon Freeman

Kilopat
Atatürk gibi bir lider bir daha gelmeyecek. Bu konuyu yazarken siyasete girmeyeceğim. Bazı forumlarda bu konu hakkında yazılar okudum ve gerçekten üzüldüm. Atatürk'ü sevmeyen bir grup var ve gerçekten Türkiye adına utanç verici. Ben herkes Atatürk'ü sevmek zorunda demiyorum ama onların şeriat planlarına uymadığı için laiklik ve Atatürk'ü sevmiyorlar. Neymiş efendim zamanında Atatürk Hocaları astırmış. Evet astırmış çünkü fet* gibi insanların dini duyguları ile onları kışkırtmışlar. Neymiş efendim Atatürk dinsizmiş. Bir defa sana ne kardeşim sen insanları dinine göre yargılayacaksan Afganistan tam sana göre. Bu zihniyetle hiçbir yere varılmaz. Sırf insanlar müslüman değil diye kötü olmuyor. Sizin düşüncelerinize ters düşen şeyi hemen kabul etmiyorsunuz. Siz böyle düşündükçe gitgide ilkelleşiyorsunuz. Ve gerçekten bana garip gelen ise bunu diyen 14-18 yaş arasındaki çocuklar eve kız atmayı hayal ediyorlar. Ben bir kemalistim ve bununla gurur duyuyorum. Atatürk ne yaptıysa halkı için yaptı sizin gibiler ise ancak... Ben ise sizin gibi düşünceme ters düşen şeyleri "kötü" yapmaktansa sizin düşüncenize saygı duyacağım. Sizler ne düşünüyorsunuz? Bu dediklerimi ortaya dedim kimse üstüne alınmasın lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Ne mutlu Türküm diyene"

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugünlerde geçmişin intikamı alınırcasına rövanş duygularıyla hareket eden güruh ortaya çıkmış ise zamanında bazı işler eksik, yarım yapıldığı için ancak sevmeyebilirim. Başka türlü T.C kimliğine sahip olupta bu ülkede özgürce yaşamalarına sebebiyet veren insan niye sevilmesin ki? Vatan dediğin bir kaç kilometre topraktan ibarettir benim seccademi sorunsuzca serebildiğim yer vatandır desturuyla işgalcilere yeşil ışık yakanların torunlarının da sevmemesini ben normal karşılıyorum.

Astırmış çünkü o sahte hocalar hala Osmanlıyı savunmuşlar. Cumhuriyeti yıkıp yine bir Osmanlı getirmeye çalışmışlar. Halkın kafasını bulandırıp, laik olmayan, kadınlara değer verilmeyen, bilimin olmadığı bir sistemi getirtmeye çalışmışlar. Çeşitli yerlerde isyanlar çıkarmış, padişah sistemini istemişler. Ha Atatürk gerçek hocalara da sonuna kadar destek verip halka en iyi şekilde dinin öğretilmesini de emretmiştir. Bunu da unutmayın.

Atatürk olmasaydı şuan sıradan basit bir sömürge devletiydik. Ülkeye giren, çıkan, analarımıza, bacılarımıza yan bakıp, taciz eden, dilimizin, dinimizin, bayrağımızın, namusumuzun yok olduğu bir ülke olurduk.

Tarihini bilmeyen adamların böyle şeyleri sağda solda atıp tutması çok sinirime gidiyor. Daha çok konuşulacak şey var ama...

Atatürk'ü seviyor musunuz sorusunun bir Türk'e sorulması bile yanlıştır...

Atatürk sevdalilarinin mutlaka izlemesi gereken bir film var ayrica Can Dündar imzali.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İş saygı meselesinden dışarıya çıkmış oluyor ve ben takip ediyorum konuyu kim "Sevmiyorum" diyecek diye. Eğer öyle bir vurgu olacaksada sebepleriyle sevmesin varsa sebepleri, bizde bilelim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı