İnsanlar Atatürk'ü neden sevmiyorlar?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de size atatürkün ateist olduğunu, yanlış bilgi verdiğinizi belirttim. Sizin burada konuyu bitirme hakkınız vardı fakat hakaret etmeyi tercih ettiniz.
Ciddi misiniz hocam? İlk mesajınıza dönelim.
Müslüman'lık sizin sandığınız ya da Atatürk'ün yaptığı gibi bir şey değil.
Kendi ağızınızla söylüyorsunuz ateist birisi onlardan daha Müslüman demek ile BOŞ YAPMANIN anlamı yok.
Kimin ne kadar Müslüman olduğunu hepimiz ölünce göreceğiz.
Buradan ilk taşı atanın kim olduğu bariz belli bence.
Yanlış bilgiyi uyarmak kişiye direkt "Boş yapıyorsunuz." demek değildir.

Atatürk'ü sevmezler çünkü dini istismar eden hocaları ortadan kaldırdı.

Atatürk'ü sevmezler çünkü şeriat gibi çağ dışı bir uygulamayı kaldırdı.

Daha sayarım da üşendim.

Buradan ilk taşı atanın kim olduğu bariz belli bence.
Yanlış bilgiyi uyarmak kişiye direkt "Boş yapıyorsunuz." demek değildir.
Hemen bir kalkalım elimize yüzümüze su vuralım hocam. Zira tartışmanın başından beri yanlış kişiyle laf dalaşındasınız. Boş yapıyorsunuz diyen arkadaş farklı biri.

Peki istediğiniz gibi olsun. Tüm yorumu alıntıladım. Fark ettiyseniz değişen bir şey yok. Çünkü ben sadece ilk 5 kelimeyi alıntılayınca anlam bozulmuyor. Aynı yere varıyoruz sonuçta. Siz burada Atatürk'ün ateist olmadığını belirttiniz. Bende size Atatürk'ün ateist olduğunu, yanlış bilgi verdiğinizi belirttim. Sizin burada konuyu bitirme hakkınız vardı fakat hakaret etmeyi tercih ettiniz.

İslam ile ilgili konuşmaları, tanri ile ilgili görüşleri ve evrim teorisine bakış açısına bakacak olursak ateist diyebiliriz. Tabii ki kesin bir yargıya varamayız fakat eldeki veriler ile ben ve birçok kişi ateist olduğunda hemfikir.

Ben deisitm ve Atatürk ile fikirlerim aşırı yakın hatta bir ateist ile bile o yüzden bilemeyeceğiz.

Hemen bir kalkalım elimize yüzümüze su vuralım hocam. Zira tartışmanın başından beri yanlış kişiyle laf dalaşındasınız. Boş yapıyorsunuz diyen arkadaş farklı biri.
Oruç başıma vurdu sanırım üzgünüm.

Yani sevmemek için bir neden yok. İnsanlar neden bu kadar şey söyleyip hala düşman oluyor bilmiyorum ama milyonlarca lira serveti olmayan, şirketleri olmayan, tüm parasını vatanına yatıran 37 yılını cephede geçiren bu kahraman neden sevilmiyor?

Atatürk'ü sevmeyenler çoğunlukla din ile uğraştığı için sevmezler. Türkçe kuran, Türkçe ezan, ayasofyanın müze olması gibi. Bunları sebep göstererek Atatürk'ü sevmezler.

Oruç başıma vurdu sanırım üzgünüm.
Sorun değil hocam. Bende normalde salıveririm bu tarz muhabbetleri ama açlıktan bana da bir şey geldi herhalde ısrarla tartışma içerisine girdim 😁 .

Müslüman'lık sizin sandığınız ya da Atatürk'ün yaptığı gibi bir şey değil.
Kendi ağızınızla söylüyorsunuz ateist birisi onlardan daha Müslüman demek ile boş yapmanın anlamı yok.
Kimin ne kadar Müslüman olduğunu hepimiz ölünce göreceğiz.
Hocam ölünce göreceğiz zaten yanlış biriyle yaptığım bir kavga sonrası öğrendiğim kadarıyla Atatürk ateist ama bunu direkt "Boş yapıyorsunuz" diye karşıya iletmek aşırı saçma ve kabaca üslubunuzu düzeltin derim çünkü sonrasında benim gibileri yanlış kişilerle kavga edebiliyor.
Sorun değil hocam. Bende normalde salıveririm bu tarz muhabbetleri ama açlıktan bana da bir şey geldi herhalde ısrarla tartışma içerisine girdim 😁 .
Tekrar özür dilerim IQ seviyemin düşüklüğünden ötürü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı