Atatürk'ü sevmiyorum, saygı duyuyorum sözü hakkında tartışalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba, internet üzerinde illaki görmüşsünüzdür. Atatürk'ü sevmiyorum ama saygı duyuyorum sözünü, bu sözü söyleyenlerin niye söylediğini de anlayabilmiş değilim. Sonuç olarak ülkemizin kurucusu ve lideri, saygı duyulduğu gibi sevilmesi de zorunda benim düşüncem. Sizin düşüncelerinizi de bekliyorum.
ben türküm bir söz vardır ""insan türk olur da nasıl kemal paşa'dan yana olmaz?"" ben türküm atatürkü çok severim mesela

Atatürk'ü kimse sevmek zorunda değil.
@Alizm buna katılmadım. Bir Türk evladı Atatürk'ü sevmek zorundadır.
@Zephy benim kastettiğim Türk olduğu halde sevmeyen. Yoksa Yunanlısının falan sevmemesini doğal buluyorum. Ben Yunanlı olsaydım ben de sevmezdim.

Sevmek, saygı ve minnet benzer kavramlar olsa da tamamen farklı şeyler. Hiç kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Fakat saygı duymalı ve yerine göre minnet etmeli. Biri Atatürk'ü davranışları, aldığı kararlar vb. sebeplerle sevmeyebilir veya bazı konularda takdir etmeyebilir fakat ülkeye sağladığı katkılardan ve verdiği emeklerden dolayı saygı duyup minnet etmelidir.

Son düzenleme:
Bence durum ideolojik evet sadece ülkenin kurucusu hatta kurtarıcısı ve lideri olmasıyla alakalı olsaydı bence de herkes severdi.

Merhaba, internet üzerinde illaki görmüşsünüzdür. Atatürk'ü sevmiyorum ama saygı duyuyorum sözünü, bu sözü söyleyenlerin niye söylediğini de anlayabilmiş değilim. Sonuç olarak ülkemizin kurucusu ve lideri, saygı duyulduğu gibi sevilmesi de zorunda benim düşüncem. Sizin düşüncelerinizi de bekliyorum.

Neden sevmediğine bağlı gördüğüm kadarıyla insanlar onu zamanın da idam edilen kişiler yüzünden veya bu adam Yunan tarzı saçma sapan söylemler yüzünden sevmiyor. Eğer sevmeme sebepleri bunlar gibi sebeplerse bu kişilere gram saygım yoktur içten içe saygı da duymadıkları çok belli çünkü.

Atatürk olmasaydı şu an başka bir ülkenin sömürgesi olabilirdik ama o olduğu için böyle bir şey yaşanmadı. Şahsen ben seviyorum ama sevmek göreceli kimi sever kimi sevmez bizimde buna saygı duymaktan başka çaremiz yoktur. Zorla Atatürk'ü sevdiremeyiz insanlara. Kendi vatanının kurucusunu sevmeyende nankörlük etmiş oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı