Atatürk'ü sevmiyorum, saygı duyuyorum sözü hakkında tartışalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sevmeyebilir, kendi tercihi.
Sevecek!
Nedenini sana söyleyim mi? O adam kadınlara haklar vermese (Adın Aysegulhle olduğu için Ayşegül olduğunu farz ediyorum.) şu an bu yorumu yazacak kadar okuma yazman olmayacaktı.

Sevecek!
Nedenini sana söyleyim mi? O adam kadınlara haklar vermese (Adın Aysegulhle olduğu için Ayşegül olduğunu farz ediyorum.) şu an bu yorumu yazacak kadar okuma yazman olmayacaktı.
Nereye kadar sevecek? Sana seviyorum der başka yerde küfür eder.

Aslında saygı ve sevgi başkadır. Sevgi, bir insanı sevip, ona hayranlık duymaktır. Saygı ise onu sevmesi veya sevmemesi, ama onu sevenlere ve yaptıklarına saygı duymaktır. Yani saygı ve sevgi aynı şey değildir. Kimisi sever, kimisi sevmez; kimseyi zorla sevdiremeyiz. Ben Atatürk'ü seviyorum fakat sevmeyeni de vatan haini ilan etmiyorum, saygı duyuyorum.

Merhaba, internet üzerinde illaki görmüşsünüzdür. Atatürk'ü sevmiyorum ama saygı duyuyorum sözünü, bu sözü söyleyenlerin niye söylediğini de anlayabilmiş değilim. Sonuç olarak ülkemizin kurucusu ve lideri, saygı duyulduğu gibi sevilmesi de zorunda benim düşüncem. Sizin düşüncelerinizi de bekliyorum.
Tekrar söylüyorum. Bir kişiyi sevmek zorunda değilsin. Bu kişi gerçekten tarihte büyük bir yer kaplayan biriyse veya en basidinden senin yaşamanı sağlıyorsa bile sevmeyebilirsin. Önemli olan saygıdır. Ben okuldayken sırf Atatürk adını almak yasak diye Atatürk'ü sevmeyenler vardı. Dediğim tek şey saygı duyman lazım. Yani sevmeyene kötü davranmak ...
O çok hor gördüğünüz ırkçılık ile aynı durum.

Din tüccarları yüzünden çıkmış bir sözdür. Bu söze saygı duyanlar kendinden şüphelenmelidir.

Sevecek!
Nedenini sana söyleyim mi? O adam kadınlara haklar vermese (adın aysegulhle olduğu için ayşegül olduğunu farz ediyorum.) Şu an bu yorumu yazacak kadar okuma yazman olmayacaktı.

Kimseyi birini sevmeye karşı zorlayamazsın. Zorlasanda sevmiyebilir.Seviyorum der ama aslında sevmiyordur o yüzden "herkes saygı duymak zorundadır" demek daha mantıklı geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı