Ateist ile Arkadaş Olunur mu?

Arkadaşının yaptığı yanlış, ne kadar yaratıcı bir varlığa inanmasa da insanların dini değerlerine saygı duyması gerekmekteydi, ama bunu nevi şahsına münhasır bir üslup ile dile getirirsen emin ol bir daha böyle birşey yapmayacaktır.

Benim için ateist olması fazla önemli değil ama sürekli ateistlikten bahsediyorsa veya hakaret ve küfür içerikli dinime laf ederse ilişiğimi düşünmeden keserim. Zaten öyle birisi arkadaşım olamaz. Eğer bunları yapıyorsa ve hoşuna gitmiyorsa düşünme bile.

İnanıp inanması kişinin kendisini ilgilendirir. İnsanları inançlarına göre seçmeyin, size insanlığı lazım, dini değil.

Ateist ile arkadaş olunur mu?
Kendisi 1 kez Allah’a laf etti ve o zamandan beri düşünüyorum. Arkadaş olmalı mıyım? Dediği laf ise şu: “Sizin Allah dediğiniz.” Moralim bozuk, ondan böyle bir laf beklemiyordum. Arkadaşlığımı kesmeli miyim?

Ah keşke benim de öyle arkadaşım olsaydı. Ailesine veya etrafına ateist olduğunu açıklamış bir arkadaşım yok. Böyle bir arkadaşım olmasını istememin nedeni cesaretli olmasından dolayı. Etrafımdakiler dinci takılıp alkol içip kız dönen tipler. Etrafımda sorgulamış ve de etrafına söylemekten çekinmemiş biri olması güzel olurdu.

Ateist ile arkadaş olunur mu?
Kendisi 1 kez Allah’a laf etti ve o zamandan beri düşünüyorum. Arkadaş olmalı mıyım? Dediği laf ise şu: “Sizin Allah dediğiniz.” Moralim bozuk, ondan böyle bir laf beklemiyordum. Arkadaşlığımı kesmeli miyim?
Ateist biriyle arkadaş olunur,ama sana saygısızlık yaparsa kes arkadaşlığı.

Yeni konular

Geri
Yukarı