Ateist olduğunuzu ailenize nasıl açıklarsınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ha

Sie Kuran'da belirtildiği gibi Hadis i şeriflerde de belirtilmiştir.
Efendimiz bir kavim gelecek ve bu kavim İslam'a çok uzun süre hizmet edecektir onların yanında olunuz.(Türkler)
Sonra İslam dünyası cokecektir(şimdi)
Sonrasında ise pek hatırlamıyorum ya bir kez daha yükselip çökecek sonra Hz İsa ile geri yükselecek çökecek ve kıyamet kopacak.
Ya da şimdi HZ İsa ile yükselecek çökecek kıyamet kopacak.
Şöyle diyeyim Kuran'da bir yıldızdan bahsedilmiştir o zamanın ölçü birimine göre bilmem ne kadardan fazla bir uzaklıkta bir yıldız vardır bu yıldız kapıdır gibisinden hatirlamafigim bir ayet var.
Ve bu ölçü birimine bakıldığında orada bir yıldız çıkıyor ve bu yıldızdan gelen sesler kapıya vurulan tokmak sesi ile aynı.
Ya da Kuran'da diyor ki biz evreni yoktan var ettik ve her saniye genisletiyoruz.
Bir diğerinde ise gelecekte insanlar bir camın içerisinden zina izleyecektir, ey inanlar siz sakının.
Bunun gibi bir sürü var elektrik in bulunması ile ilgili dahi var.
Vehayir korkmakla alakası yok insan araştırmalı.
Ben arastirdim.
Ve çok şükür gurbette doğru yolu buldum.
Ve buradan tüm İslam ülkeleri vebaskanlarina bunu bu duruma getirdikleri için lanet okuyorum.
BU arada buradan diyorum.
Doğruluğu kesin olmamakla beraber önümüzdeki haftalarda aylarda ya da yıllarda kendisine çok güvendiğim ve alim olduğunu düşündüğüm bir müslüman arkadaşım Çin'e metegor düşeceğini ve tüm ekin arazilerini yok edeceğini söylüyor.
Dünya da bir kaç yıl kıtlık yaşanacağını söylüyor.
Doğruluğu kesin değildir ama arkadaşım hadis ve kurandan böyle bir şey çıkarmış.
Ne kadar doğru bilmiyorum.

İşte söylemek istediğimiz şey bu mantıklı bir cevap yok direkt kaçıyorsunuz sorulardan. Mesela bu yazdığıma güzel bir cevap verseydin belki ateist olan bir çok genci yaklaştırırdın islama, başka bir dine.
Hristiyan insanları mı katlediliyor, yoksa Müslüman insanlar? Farklı dine inancı olan bu şeyi yapmamalı dostum. Şimdiye kadar anlatan oldu, herkes istediği inanmak istiyor dinine. Sana o yapılması gereken zor gelmiştir ve zorla yapılacak bir şey gibi. Genç arkadaşta genç işte, gençliğinin ateşiyle de istememesi normal. Hayvanlara tecavüz eden insanlar Müslüman mı sence? Müslümanım diyenleri kastetmiyorum. Böyle bir sürü örnekleri var ama neyse... Hangisi zevkliyse o daha iyi kafasında olabilirsin. İçki, kumar ve zina gibi...

Hristiyan insanları mı katlediliyor, yoksa Müslüman insanlar? Farklı dine inancı olan bu şeyi yapmamalı dostum. Şimdiye kadar anlatan oldu, herkes istediği inanmak istiyor dinine. Sana o yapılması gereken zor gelmiştir ve zorla yapılacak bir şey gibi. Genç arkadaşta genç işte, gençliğinin ateşiyle de istememesi normal. Hayvanlara tecavüz eden insanlar Müslüman mı sence? Müslümanım diyenleri kastetmiyorum. Böyle bir sürü örnekleri var ama neyse... Hangisi zevkliyse o daha iyi kafasında olabilirsin. İçki, kumar ve zina gibi...

Bu gibi cevaplar kimseyi tatmin etmiyor işte. Herkes tutturmuş namaz kılmak vs. zor geldiği için ateist oluyorlar diye. İnanın profesyonel olarak spor yapan birisi için(örnek) namaz kılmak, erken uyanmak dünyanın en kolay şeyi olabilir özellikle oruç tutmak vs. Yani bunlar değil asıl sebep koyu müslümanların bunu anlaması gerekiyor. Ateistler çok sordukları için, düşündükleri için, cevap alamadıkları için, kalıplaşmış sözler olduğu için ateist. Mesela çocuk soruyor diyor ki şu neden böyle? Hoca cevap veremiyor sonradan diyor ki geçiştirmek amaçlı Yaradan her şeyi düşündü sence boşa yaratır mı bunu vs. Bunu demek duanın sonunda amin demek gibi basit bir şey. Ben şuan ne ateistliği, ne de başka bir şeyi savunuyorum herkes kendisi yaşar dinini. Ama biri konu açmış gelip burada adama laf ediyorlar müslümanlık taslıyorlar arkadaş onlara ne ya kim neye inanmak istiyorsa inanır hoşgörü dini sonuçta değil mi?

Zorlama İslam dininde yoktur.
Her ne kadar bu dönemde onemsenmese de.
Bunu bilmek için alım olmak gerekmez.
Hadi Deistleri anlarımda ateist olmak gerçekten saçma bana göre.
Türkiye şartlarında evet öyle. Dinini değiştirdin diye sana idam vermezler ama şeriat ile yönetilen ülkelerde durum değişiyor. "Dinini değiştireni öldürün" (Buhârî, Cihâd, 149). Bu hadis yeterli olur sanırım. Ateistlik size göre saçmaysa dinlere inanmakta bana göre saçma.

@MPienaar13 Neden cevap alamıyorsun? İşte Korona virüs size tokat gibi yapıştırdı. En çok Hristiyan ülkelerin de virüs fazla ve ölümlerde. Müslümanım diyen ülkelerde zarar gördü ve camileri bile kapattı yüzümüze. Sevgili kulum uyanın diyor... Allah'a şikayet edeceğim diyen Müslüman çocuğu ne ara unuttunuz. Allah'ın haram kıldıklarından olmuyor mu olaylar? Sağlıklı şeyler haram değil, zararlı şeyler yedikçe ve içtikçe daha çok olacak bu olaylar. Sorguladıkça eline ne geçti peki? Ölümü bulabildi mi Hristiyan veya o kadar teknolojisi var bir virüsü yenemediler. Allah istemedikçe de yenemeyecekler... Domuz'un haram olması, ne kadar zararlı olduğunu ve yırtıcı hayvanlarında ne kadar zararlı olduğunu da sadece Müslümanın değil, sizin de aklınız var bilmesi gerekli. İşte bunlar ile kısıtlanmak istemiyorsunuz işte, bu dünyada özgür olursun ama diğer dünya da bu özgürlüğü bulabilecek misin?

@MPienaar13 Neden cevap alamıyorsun? İşte Korona virüs size tokat gibi yapıştırdı. En çok Hristiyan ülkelerin de virüs fazla ve ölümlerde. Müslümanım diyen ülkelerde zarar gördü ve camileri bile kapattı yüzümüze. Sevgili kulum uyanın diyor... Allah'a şikayet edeceğim diyen Müslüman çocuğu ne ara unuttunuz. Allah'ın haram kıldıklarından olmuyor mu olaylar? Sağlıklı şeyler haram değil, zararlı şeyler yedikçe ve içtikçe daha çok olacak bu olaylar. Sorguladıkça eline ne geçti peki? Ölümü bulabildi mi Hristiyan veya o kadar teknolojisi var bir virüsü yenemediler. Allah istemedikçe de yenemeyecekler... Domuz'un haram olması ve ne kadar zararlı olduğunu ve yırtıcı hayvanlarında ne kadar zararlı olduğunu da sadece Müslümanın değil sizin de aklınız var bilmesi gerekli. İşte bunlar ile kısıtlanmak istemiyorsunuz işte, bu dünyada özgür olursun ama diğer dünya da bu özgürlüğü bulabilecek misin?
Domuz'un zararlı olmadığını daha anlayamadınız sanırım, ayrıca gavurların bulamadığı ne var ki? 1 yıl sonra er geç bu virüsün aşısı bulunacak o zaman ne diyeceksiniz? Allah istedi de buldu mu? Eskiden insanların ömrü çok kısayken bilim sayesinde insan ömrü uzadı, şu an her şeyi bilime borçlusunuz. Bu yazdığın kadar komik bir yorum yok.

Domuz'un zararlı olmadığını daha anlayamadınız sanırım, ayrıca gavurların bulamadığı ne var ki? 1 yıl sonra er geç bu virüsün aşısı bulunacak o zaman ne diyeceksiniz? Allah istedi de buldu mu? Eskiden insanların ömrü çok kısayken bilim sayesinde insan ömrü uzadı, şu an her şeyi bilime borçlusunuz. Bu yazdığın kadar komik bir yorum yok.
Sizin gibi yüzünden zarar geliyor haberiniz yok. İstediğiniz gördüğünüz için devam edin bu şeylere. Nette o kadar anlatıyorlar domuzun zararını. Yağ oranından başla her şeyle zararlı... Her şeyi yiyen pis olan hayvanları yemeye devam et. HaHa işte o bulunması tahmini sence, Allah iste de insanlar 2 aya da bulabilir aşıyı. Bilim sayesin de mi geç bu işi. Eskiden insan yaşları 200 yaşa kadar dayanıyordu? :D

Bu ülkede dinini yaşayamazsın. Müslüman olman için huzur gerekiyor. Paran yoksa, ibadet yapamazsın. Namaz kılacak seccade bile parayla. Cami gibi ibadet yerine gitsen ayakkabını çalarlar. Çoğu çocuğu soğuttu küçüklüğünde Din'den bu ülke. Ayrıca neye inanırsan inan, ailene açıklamak zorunda değilsin. Tamam anne, baba de ikiletme. Kendi içinde yaşa.

Sizin gibi yüzünden zarar geliyor haberiniz yok. İstediğiniz gördüğünüz için devam edin bu şeylere. Nette o kadar anlatıyorlar domuzun zararını. Yağ oranından başla her şeyle zararlı... Her şeyi yiyen pis olan hayvanları yemeye devam et. HaHa işte o bulunması tahmini sence, Allah iste de insanlar 2 aya da bulabilir aşıyı. Bilim sayesin de mi geç bu işi. Eskiden insan yaşları 200 yaşa kadar dayanıyordu? :D

Eskiden insanların 200 yaşına kadar yaşamasına bir tarafımla gülerim, öyle bir şey mümkün değil. Yazık bilimle uzaktan yakından alakası olmayan biriyle bunları tartışarak kendimi tüketiyorum.

@BERWAR Size havale ediyorum hocam, benden çok daha bilgilisiniz bu konularda.

@Yuuji Bu yüzden de camileri de yüzümüze kapattı. Müslüman olan ülkeler ve Arap olan ülkeler de artık işin içinden çıkamaya başladı. Arap zengin ülkeleri gör, para var ama ne kadar yardımcı oluyor Müslüman insanlara? İşte dine olan inançlar da azaldığı için de kıyametin yaklaştığı apaçık belli oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı