Sevilmeyen birisi olduğunuzu nasıl anlarsınız?

images (24).jpeg

Ben sevilmeyen birisi miyim? Düşünüyorum da öyle gibi geliyor. Çok mu boş konuşup insanları rahatsız ediyorum?
Kanka yanındaki kişi de öyle düşünmüyorsa eğer bence çok kolay gözler, tepkiler, tavırlar, hal ve hareketleri, ses tonu bunlardan her şeyi anlayabilirsin anlayabilmek için tecrübe vs. gerek yok mal değilsen anlarsın. Ve bence bunu düşünme belki etrafındaki insanların sevme biçimi senin aradığın sevme biçiminden farklıdır. Mesela rahmetli dedem beni kızarak azarlayarak severdi. Ben hep benden nefret ettiğini sanırdım yaşım ilerledikçe anladım o adamın aslında sevgisini ve ilgisini öyle gösterdiğini.

İçinden gelen her şeyi söyleme, bazen düşüncelerini kendine sakla. Günlük tut içini dökmek için. Arkadaşlarına içini döktüğün zaman seni önemsediğini düşündüğün insanların gerçek yüzlerini görebiliyorsun, gram umursamıyorlar falan.

İnsanlar tarafından sevilmek güzeldir. Hatta en yakın arkadaşınızın olması insanı oldukça mutlu hissettirir. Kendinizi değerli hissettirecek yerlerde bulunmak içinizde kelebekler uçuşmasına neden olabilmektedir, bu durumu çok yaşamadıysanız. Birinin doğum gününüzü kutlaması ya da sevdiğiniz kız tarafından küçük bir sürpriz de insanın içini ısıttığı söylenebilir. Ya da anneniz eve geldiğinizde en sevdiğiniz yemeği yapması, babanızın en çok istediğiniz ürünü siz istemeden alması insanı değerli hissettirir. Arkadaşlar arasında değerli hissetmeseniz de olur aslında. Çünkü günümüzde arkadaşlık çıkarlar doğrultusunda işlediği için insanlardan uzak durmakta fayda vardır bence.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı