Ateist sayısının her geçen gün artması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Made In Turkey

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Farkettiniz mi bilmiyorum ama her geçen gün Türkiye'de ateizm artıyor. Sizce bunun temel sebebi ne? Özellikle gençlerde artan ateizm neden hızla yayılıyor? Benimde imanım son zamanlarda zayıfladı.

Kendi düşüncelerinizi dile getirin ister ateist olun ister deist ister agnostik.

Bilimsel ve Dini olarak sohbet edelim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece Ateizim değil. Modern ve gelişmiş toplumlarda inançsızlık her geçen gün artıyor.

Türkiye'de de artış var ama çok fazla değil. Genelde Deizm biraz fazla.

Bunu birçok sebebi var. İnsanlar eskisine göre daha araştırmacı ve sorgulayıcı davranıyor artık.

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama her geçen gün Türkiye'de ateizm artıyor. Sizce bunun temel sebebi ne? Özellikle gençlerde artan ateizm neden hızla yayılıyor? Benim de imanım son zamanlarda zayıfladı.

Kendi düşüncelerinizi dile getirin ister ateist olun ister deist ister agnostik.

Bilimsel ve dini olarak sohbet edelim.

Tüm dünyada artıyor hocam yıllar geçtikte insanlar daha akılcı ve sorgulayıcı hale geliyor o yüzden bu artış pek de şaşırtıcı hale geliyor.

Ateizm'den çok insanlar çığrından çıkmaya başladı. Her gün başka bir olay, her gün başka bir cinayet, her gün başka bir suç. Benim evimin alt sokağında ki çiçekçinin kızını durup dururken sokaktan geçen bir adam bıçakladı (misal, niye durup dururken yapıyorsun namussuz şerefsiz ailesi perişan oldu).

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama her geçen gün Türkiye'de ateizm artıyor. Sizce bunun temel sebebi ne? Özellikle gençlerde artan ateizm neden hızla yayılıyor? Benim de imanım son zamanlarda zayıfladı.

Bilimsel ve dini olarak sohbet edelim.

Dünyada bilim, teknoloji geliştikçe ve insanlar daha da akıllanınca sorgulamaya başladılar ama Türkiye'de olay bundan farklı Türkiye'deki ateistlerin neredeyse %80'i devletin modern İslam ile yönetilmesi ancak buna uygun davranmamasından ve din konusunu öne sürüp insanları ayrıştırması ve devlet ve ülke içinde haksızlığa sebep olduğu için insanlar ateist oluyorlar.

Devletimiz sağ olsun Din'den soğuttular bizi. Yabancı gençler gezmek istediğinde parası oluyor her şeyi oluyor, ancak bizim Türkiye'de bu durum hiç öyle değil. Bırak gezmeyi cebimizde kuruş para olmuyor. Sonrada malum kişi çıkıyor onların doları varsa bizimde Allah'ımız var diyor. kendi görüşüm böyle lütfen linçlemeyin.

Devletimiz sağ olsun Din'den soğuttular bizi. Yabancı gençler gezmek istediğinde parası oluyor her şeyi oluyor, ancak bizim Türkiye'de bu durum hiç öyle değil. Bırak gezmeyi cebimizde kuruş para olmuyor. Sonrada malum kişi çıkıyor onların doları varsa bizimde Allah'ımız var diyor. (kendi görüşüm böyle)
Benim gözümde haklısınız hocam. Kim neyi savunursa savunsun bu bir gerçek.

Ateizm veya inançsızlık denince dini inanca sahip insanlar tarafından çok garip karşılanıyor. Daha iyi betimlemek için örnek vereyim. İyi olmak için ödül hırsına veya ceza korkusuna inanmayı reddeden insanlar diye özetleyebiliriz. Şahsen herhangi bir beklentim olmadan iyi insan olabilmeyi düşünmek bana daha erdemli geliyor. Tabii herkesin inancına bana duydukları kadar saygı duyarım. Ancak bu insanların toplumda artık farklı görülmemeleri gerekiyor.

Ateizm veya inançsızlık denince inançlı insanlar tarafından çok garip karşılanıyor. Daha iyi betimlemek için örnek vereyim. İyi olmak için ödül hırsına veya ceza korkusuna inanmayı reddeden insanlar diye özetleyebiliriz. Şahsen herhangi bir beklentim olmadan iyi insan olabilmeyi düşünmek bana daha erdemli geliyor. Tabii herkesin inancına bana duydukları kadar saygı duyarım. Ancak bu insanların toplumda artık farklı görülmemeleri gerekiyor.

Hocam aklımdan geçen her şeyi yazmışsınız sağ olun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı